Autor Zpráva
mpmb
Profil *
Zdravím.. nenašel by se někdo s dobrou radou co dělat pokud např. v emailu seznam.cz jsou mé emaily označované jako spam a padají rovnou do spamového koše? Nenašel jsem k tomu žádné vlákno. Děkuji za rady co se s tím dá dělat.
ninja
Profil
V prvé řadě zkontrolovat vaše emaily, jestli neobsahují nějaké podezřelé věci, co mohou Seznamáckému spam filtru vadit.
mpmb
Profil *
to ninja: spadnu tam i když pošlu prázdný email a pokud si ho otevřu tak v něm nic není (myšleno žádná reklama která by se spamově přidala)

Spíše jsem slyšel o nějakých seznamech ve kterých by koncovka mé domény @mojedomena.cz by mohla taky být, ale vůbec nic o tom nevím a bohužel jsem k tomu ani nic nenašel.
Mike8748
Profil
mpmb:
pro začátek si zobraz hlavičku emailu který dorazí jako spam, a tam si najdi hodnoty X-Spam.... to je první věc podle které se většinou dá zjistit co zapříčinilo označení spam

prázdný mail (chybějící tělo zprávy) je jedna z věcí na co se spam testuje, tak se nediv.

dál v hlavičce najdeš většinou hned na začátku řádku Received: from ...... kde bude uvedená IP adresa odkud prišel email a přes který server to šlo. danou IP si pak můžeš zkontrolovat v nekterém s blacklistů jestli není uvedena jako rozesílatel spamu (např pomocí http://www.mxtoolbox.com/blacklists.aspx)

btw, hlavičku mailu na seznamu zobrazíš přes příkaz "zobrazit hlavičku" (jak nečekané, že) který najdeš u zprávy uplně dole po kliknutí na tlačítko Další
ninja
Profil
Jak píše Mike, zkontorlovat základní věci. Kdo email odesílá, kdo jej skutečně odesílá, jsou adresy funkční, obsah a tělo zprávy, atd.
mpmb
Profil *
to Mike 8748: Děkuji za vysvětlení alespoň základního postupu. Rád bych podotknul, že v tomto jsem naprostý laik, tak je zbytečné používat sarkasmus :( Každopádně přikládám hlavničku emailu, který měl obsah a spadl do spamu. Předpokládám, že IP adresa poskytovatele hostingu je 86.110.226.71 (ta je v pořádku) a moje 192.168.1.2, případně 212.158.142.2 (nejdou editovat "Private IP addresses cannot be reversed publicly.". Prosím tedy o radu jak je mohu zkontrolovat a taky případně co s tím mohu udělat.

Received: from i-web.sk (i-web.sk [86.110.226.71])
by email-smtpd-v2.go.seznam.cz (Seznam SMTPD UNKNOWN@UNKNOWN) with ESMTP;
Wed, 16 Jan 2013 07:29:48 +0100 (CET)
Received: from [192.168.1.2] (unknown [212.158.142.2])
by i-web.sk (Postfix) with ESMTPA id 70471758AFF;
Wed, 16 Jan 2013 08:06:12 +0100 (CET)
Message-ID: <50F648D9.9060802@nazevemailu.cz>
Disposition-Notification-To: =?ISO-8859-2?Q?...odstranen_nazev...?=
=?ISO-8859-2?...odstranen_nazev...?= <nazevemailu@nazevemailu.cz>
Date: Wed, 16 Jan 2013 07:29:45 +0100
From: =?ISO-8859-2?Q?...odstranen_nazev...?=
<nazevemailu@nazevemailu.cz>
Organization: =?ISO-8859-2?Q?=...odstranen_nazev...?=
User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:10.0) Gecko/20120129 Thunderbird/10.0
MIME-Version: 1.0
To: nazevemailu1@seznam.cz, nazevemailu2@seznam.cz
Subject: =?ISO-8859-2?Q?Testov=E1n=ED_email=F9_=3A=3A_ID_4545_=3A?=
=?ISO-8859-2?Q?=3A_...odstranen_nazev...=
=?ISO-8859-2?Q?...odstranen_nazev...?=
Content-Type: text/plain; charset=ISO-8859-2; format=flowed
Content-Transfer-Encoding: 8bit
X-Smtpd: UNKNOWN@UNKNOWN
X-Session: 49
X-Country: SK
X-Virus-Info:clean
X-Seznam-SPF:neutral
X-Seznam-DomainKeys:unknown
X-Spam-Bar:++++++
X-Spam-Status:score=6.5


Zajímavé, tak na druhý pokus mi IP 212.158.142.2 šla vyhledat a jsem na 6ti blacklistech, takže dotaz zůstává stejný.. co s tím? Děkuji.


Jen poznamenám, že známý, který mi před nějakou dobou zkusil pomoct, mi jejich formulář vyplnil cca před 2 měsící a žádná změna.
Mike8748
Profil
mpmb:
ono je možné se nechat z blacklistu vyřadit atd... ale pokud někdo jiný z dané IP stále posílá spam tak jsi na tom blacklistu skoro hned zpátky

jelikož jsi připojen přes místního poskytovatele wifi, tak máš docela smůlu. X klientů tam má stejnou IP, stačí aby jeden z nich měl v pc vir který rozesílá spam a záznam v blacklistu je hodně rychle.

co zkusit? pro začátek
- posílat to z pc připojeného k internetu jiným způsobem (jiný poskytovatel internetu)
- zbytečně se nepokoušet podvrhnout email. adresu odesílatele
- v textu mailu by měl být kus textu, neměl by obsahovat zbytečně moc odkazů (víc odkazů než textu)...ale jelikož posíláš prostý text tak se tě tohle zatím netýká

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0