Autor Zpráva
matak
Profil
Své produkty prezentujeme pomocí 3d prezentací, je to náročná a drahá technologie, tvorba každé prezentace pak stojí nějaké peníze, nemluvě o ceně technologie, která 3d prezentace vytváří (3d robot), výsledkem je flash animace, která otáčí s produktem doleva a doprava a můžete si tak prohlížet výrobek ze všech úhlů.

No a problém je jak to ochránit, samotný flash ochráníme vodotiskem, ale zneužití a jeho odstranění se domáhá těžko, je to dlouhý soudní spor a spousty tahání.

Nicméně si myslím, že k nejčastějšímu zneužití bude docházet ne zkopírováním flashe, ale právě jen odkázáním na originální umístění flashe a tady bych chtěl zapřemýšlet jak to udělat, aby zloději bylo na stránkách zobrazeno něco jako: Jsem zloděj tuhle prezentaci jsem ukradl.

Napadlo mne v případě, že něco takového zjistím tak na stejnou adresu podstrčit flash právě s tímto sdělením, ale to je problém, protože já sám budu mít tuto prezentaci na mnoha místech u velkobchodních partnerů atd.

Nenapadá někoho jak to řešit?
Joker
Profil
matak:
k nejčastějšímu zneužití bude docházet ne zkopírováním flashe, ale právě jen odkázáním na originální umístění flashe
Vám vadí, že na Vás někdo odkazuje?
Jiné firmy jsou za to, aby na ně někdo odkazoval, ochotné i platit :-)

Ale jestli jde o to, aby prezentaci nemohly používat jiné firmy nabízející stejný výrobek jako klient, přijde mi nejúčinnější do flashe vložit text ve smyslu „Vytvořil <autor> pro firmu <klient>“, nejlépe aby to byl zároveň odkaz na klienta.
Nevýhoda samozřejmě je, že použití u více klientů vyžaduje více variant té animace. Ale to by se dalo řešit tak, že by ta animace měla nějaký seznam klientů a podle identifikátoru zobrazila správný odkaz (a pro neplatný identifikátor se nezobrazila).
matak
Profil
no problém je samozřejmě v tom, že konkurence má stejný výrobek, ale nechce se namáhat ani vynakládat zdroje na to, aby výrobek vůbec nafotili, natož vytvořili podobnou prezentaci, a s klidem nabídnou výrobek na svých stránkách s naší prezentací, což je logicky to co nechceme
_es
Profil
matak:
s klidem nabídnou výrobek na svých stránkách s naší prezentací, což je logicky to co nechceme
Na a keď ponúknu výrobok z vašou prezentáciou, v ktorej bude zobrazené vaše logo a prípadne aj odkaz na vašu firmu, tak to by ste snáď chcieť mohli, či nie?
matak
Profil
nechceme, zákazníci to ani nepostrehnou, nepremýšlí nad tím, proč by chodili jinam když můžou koupit tam kde jsou
_es
Profil
matak:
Flash má asi možnosť zistiť, na akej stránke sa nachádza a asi aj spraviť cez JS presmerovanie na originálnu stránku - to by mohlo byť vhodné riešenie.
Plaváček
Profil
_es:


Jo jo, taky bych myslel, že to by mohlo být řešení, viz http://help.adobe.com/en_US/as2/reference/flashlite/WS6196F945-E112-4bf6-9BDD-3279F53DC0E1.html

P.S. Nevím, zda je to přesně ono, na flash odborník nejsem.
weroro
Profil
- Flashom vieš kontrolovať jeho aktuálne umiestnenie (doména, na ktorej sa nachádza). Ak nebude súhlasiť zadaná doména, flash sa vie podľa toho zachovať poprípade sa vie deaktivovať.
- Rovnako sa dá (neoverené, nemal som potrebu to nikdy robiť) priamo vo flashi spustiť Javascript, pomocou ktorého sa dá zistiť aktuálne URL stránky, na ktorej je flash zobrazený a ak nebude súhlasiť so zoznamom povolených URL, deaktivuje sa, alebo vypíše potrebnú hlášku
- Ak na tvoju flash aplikáciu odkazujú (vkladajú ju na svoj web) pomocou iframe, dá sa zakázať zobrazovanie danej stránky cez iframe, kde je flash aplikácia umiestnená.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0