Autor Zpráva
Fisir
Profil
Při vývoji svého webu jsem se rozhodl přestoupit na Git. Ale zatím se mi nepodařilo zjistit, jak nějak jednoduše (nejlépe automatizovaně při pushnutí master větve) nahrát změněné a nové soubory na FTP a smazané smazat.

Existuje nějaké takové jednoduché řešení pro Windows? Jsem na sdíleném hostingu, takže žádná změna konfigurace serveru a instalování specifických aplikací. Také by se hodilo podotknout, že v Gitu zatím nejsem žádný machr.
Jan Tvrdík
Profil
Viz např. git propojení s webhostingem
Fisir
Profil
Hm, tak snadno to nepůjde.

Měl jsem nainstalovaný Git pro Windows z Google Code. Bez problémů. Funkční. Potom jsem se rozhodl zprovoznit balíček git-ftp. Ten nefunguje. Podle návodu jsem nainstaloval Cygwin a z něj cURL (ostatní hodnoty jsem nechal výchozí). Zde nastal první problém – Incomplete download. Zkusil jsem to znovu, tentokrát z jiného mirroru. Stále nefungovalo, ale instalaci jsem nechal pokračovat.

Ta za chvíli doběhla. Potom jsem spustil Git konzoli a v ní následující příkazy:
cd ~
git clone https://github.com/git-ftp/git-ftp git-ftp.git
cd git-ftp.git && chmod +x git-ftp
cp ~/git-ftp.git/git-ftp "C:\Program Files (x86)\Git\bin\git-ftp"
git config git-ftp.user ****
git config git-ftp.url ****
git config git-ftp.password ****
git ftp init
Ten poslední mi ale zahlásil, že, cituji: „'ftp' is not a git command.“ A má obvyklá otázka – co s tím?
Amunak
Profil
Pokud používáš github, můžeš si napsat skript, který stáhne tarball z githubu (např. https://github.com/nette/nette/archive/master.tar.gz) a rozbalí ho tak, aby přepsal stávající soubory. V kombinaci s minutovým cronem a nějakou kontrolou nových verzí by to pak šlo dělat úplně automaticky.

Myslím tedy vytvořit takovýto skript na serveru - není potřeba ani mít povolené něco extra, stačí rozšíření phar a povolený fopen.
Fisir
Profil
Reaguji na Amunaka:
Ne, používám Bitbucket, nechci to totiž vystavovat veřejně. Bohužel, marně hledám, jak využít jeho API ke stažení poslední verze.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0