Autor Zpráva
nemeja
Profil
Pekny den,
Chtěl bych se zeptat, jak nejlépe prodat funkční eshop, který byl nucet s interních důvodu ukončit svou činnost. Existuje nějaká aukce? Díky za odpověd
peta
Profil
Mozna forum prace a zakazky.
Link na shop? Kdo tam do nej dava zbozi nebo myslis jen program? Pripadne nejake dalsi info?
Treba, ja tu nejaky cas rikal, ze bych mozna koupil nejake stranky. Ja spis umim veci udelat nez resit obchodni veci, jako domeny, zakazniky a tak :)
Joker
Profil
peta:
Mozna forum prace a zakazky.
Na této diskusi nejsou povolené aukce.
Ale kdyby samotná aukce probíhala jinde, asi by to sem šlo vložit jako nabídku.

nemeja:
Třeba na Webtrhu jdou pokud vím prodávat weby…
nemeja
Profil
Jedná se o petshop zahrnující:
• Webové stránky
• Komplexní administrační rozhraní
• Kompletní databáze, včetně uživatelů
• s.r.o. firmu
• Možnost kontaktu na dodavatele

Jakou cenu by jste odhadli?
peta
Profil
nemeja: 1 stranka, na ni nic, 0 kc, zadna administrace, zadna db. Zajice v pytli nebrat.
nemeja
Profil
peta:
Stránka je v maintenance módu. Přece nenecháme běžet eshop, který nic momentálně neprodává. V nejbližších dnech uveřejním účet s přístupem společně s poptávkou.
Odkaz na archive.org
aDAm
Profil
Byl tam nějaký prodej? Nebo nebyl zájem? Má dodavatel zajímavé ceny? Na čem je web postaven? Nějaky nonamecms?
nemeja
Profil
aDAm:
Byl tam nějaký prodej? Nebo nebyl zájem?
Ano, jednalo se o obraty v řádu statisíců - 200-300 tisíc, některé měsíce i více

Má dodavatel zajímavé ceny?
Ano, dokonce takové, že se nám vyplatilo jezdit až do Poděbrad.

Na čem je web postaven? Nějaky nonamecms?
Web byl vytvořen na míru společností iNDiGO Multimedia s.r.o.
peta
Profil
* Nazev cms jsem v html kodu nenasel. (aDAm)
* Z hlediska html/css by se to muselo cele predelat, je tam spoustu inline stylu, ktere to cele brzdi (krom toho, ze si to prohlizim pres pomale archive.org).
* Zbozi, hracky pro psy udava cislo 248 kousku, coz je pomerne slusna zasoba zbozi.
* Seznam dodavatelu jsem nenasel.
Jako, provozovani, neni problem. Ale aby mel nekdo zajem tam take zbozi vystavovat, tak by bylo nutne se domluvit s dodavateli zbozi, pripadne, jakou formou posilaji aktualizace.

Jsi to zastavil. Takze ted nemuze nikdo prodavat. V tuto chvili to ma cenu 0.
Neni tedy jiste, zda to bude vubec nekdo dal pouzivat, z dodavatelu, protoze jinak by kriceli, zes jim zastavil zisk! Jestli jsi to jen nekomu chtel predat, stacilo najit si googlem nejakou firmu. Ale jsi to zastavil!
Program samotny, pokud by jsi byl vlastnikem licence, by mohl mit cenu tak 5-10 tisic, v podstate dobremu znamemu by se to dalo venovat.
Funkcni jedouci shop ma cenu podle zisku. 200-300 tisic je kec, takovy zisk jsi z toho nemel. To mohla byt cena prodaneho zbozi. A to bych jeste dost vahal, protoze cena hracek kolem 20 kc za mesic neudela takovy zisk. Ani krmivo, to bys musel mit pres 1000 zakazniku za mesic.
Takze, jaky byl skutecny zisk pro toho, kdo stranky provozoval po odecteni nakladu na provoz a prodaneho zbozi? Hadam tak max 2-5 tisic. A to nepocitam tech. podporu a spravcovani, desna zatez.
Spis si myslim, ze je to vhodne tak pro fanousky zviratek. Nezda se mi to prilis prosperujici, zvlast, pokud budou dodavatele moc otravni.
Kcko
Profil
Peta vetšinou mele bludy, ale v tomhle má pravdu.

Navíc hláška "Vážení návštěvníci,
obchod AndyShop byl nucen z provozních důvodů ukončit svou činnost.
Děkujeme všem našim zákazníkům za dlouhodobou podporu.
" zní jako "nevydělávalo to, tak jsme to vypli".

Objasníš nám to?
margin
Profil *
peta:
Funkcni jedouci shop ma cenu podle zisku. 200-300 tisic je kec, takovy zisk jsi z toho nemel. To mohla byt cena prodaneho zbozi.
Nám dojem, že si pleteš obrat a "někoho obrat" (zisk).

nemeja:
Já zájem nemám a nevyznám se v tom, ale myslím si, že vypnout rozjetý ziskový (údajně zajímavé ceny, měsíční obraty v řádu statisíců) podstatně snižuje prodejní cenu.
nemeja
Profil
peta:
* Nazev cms jsem v html kodu nenasel. (aDAm)
"Obchod vytvořila a spravuje společnost iNDiGOmultimedia s.r.o." -> patička, jak jsme již psal eshop byl vytvořen na míru

* Z hlediska html/css by se to muselo cele predelat, je tam spoustu inline stylu, ktere to cele brzdi (krom toho, ze si to prohlizim pres pomale archive.org).
Inline styly tam přidává archive.org

* Seznam dodavatelu jsem nenasel.
Seznam dodavatelů momentálně nebudu uveřejňovat, až v rámci jednání.

Ve zbytku už jenom blábolíš nesmysly, obrat = náklady + zisky.

Kcko:
Objasníš nám to?

Eshop byl pozastaven z osobních důvodů s tím, že časem bychom ho obnovili. Nicméně již na to nemáme sílu a ani čas, tudíž jsme se rozhodli k prodeji.

O chod eshopu se starala jedna osoba, kterou to vcelku slušně uživilo.

Veškeré zboží co jsme měli na skladě se ihned expedovalo.

S dodavatelem problém neni, je možné pokračovat v odběru + Byli jsme výhradním prodejcem psích oblečků pro ČR, momentálně nevím jak to vypadá teď, ale opět by nebyl problém navázat spolupráci.

Již pracuji na ucelení všech dat a jakmile to vše připravím, dodám sem info.
aDAm
Profil
nemeja:
Hoď mi tvou představu třeba na mail a možná se domluvíme.
nemeja
Profil
Nikde tvůj email nevidím, napiš mi představu na honzin.nemec@gmail.com.
aDAm
Profil
nemeja:
jejda koukám že sem tu měl hodně dlouho neaktualizovaný profil. Tak až to sepíšeš a dáš dohromady tak to přepošli. Mail už mám v profilu opraveny.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0