Autor Zpráva
grimword
Profil
Mám 4 databáze s články. Hledám skript (engine), který by byl schopný v těchto databázích vyhledávat. Ovšem trochu na vyšší úrovni než obyčejný %LIKE% - více klíčových slov, skloňování nepředpokládám, ale alespoň nějaké krácení slov (nejkrásnější) a taky, aby třeba dával větší důraz na slova v titulku.

Existuje něco takové free?
juriad
Profil
Mrkni na Lucene. Máme s ním v práci velice dobré zkušenosti. Může však být pracné jej integrovat do stávajícího projektu.
Něco o alternativě k Lucene, nevím jméno, bylo na root.cz.
Najdu víc až se dostanu k PC.

Jaký programovací jazyk používáš? Máš k dispozici server? Jakou databázi?
Jedná se o http://www.zdrojak.cz/clanky/sphinx-search-api/; evidentně má podporu pro PHP, ale vyžaduje alespoň VPS.
V mysql ti bude muset stačit obyčejný fulltext http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/fulltext-search.html; o ničem lepším nevím.
grimword
Profil
Používám PHP + MySQL, obyčejný multihosting. Nepotřebuji to na "serverové úrovni a kvalitě", stačil by mi značněji jednodušší skript.
Mara
Profil *
grimword:
fulltextove vyhledavani v mysql?
grimword
Profil
Mara:
fulltextove vyhledavani v mysql?

Přesně to bych chtěl, s výstupem na web.
grimword
Profil
Použiji MySQL fulltext. Díky
grimword
Profil
Mám 5 databází - připojím se k první, provedu search, připojím se k druhé... . Výsledkem ale bude, že ty data nebudou seřazené podle relevance - nejdřív bude první sada výsledků z první databáze podle relevance, bude následovat druhá sada z druhé databáze dle relevance.... . Potřeboval bych to ale řadit dle relevance naskrz databázemi... . Nevíte jak?
han5vk
Profil
Fakt je to 5 databáz, nie 5 tabuliek v jednej databáze? Každopádne, články si môžeš uložiť do jednej tabuľky (v jednej databáze so všetkým ostatným) a následne im len pripisovať id rubriky do ktorej patria (pri výpise prípadne použiť JOIN pre popis rubriky a podobne), takto by sa ti hľadalo vo všetkých článkoch vo všetkých rubrikách a zoradilo podľa relevancie. Vadilo by ti niečo takto?
grimword
Profil
5 databází, ne tabulek.

Naházet to všechno do jedné tabulky a updatovat ji je momentálně to nejhorší řešení - nebyl by nějaký nápad?
juriad_
Profil *
Muzes polozit dotaz do peti databazi paralelne. A pak jen budes slevat vysledky. Z kazdeho resultu budes cist dokud ma radek relevanci vetsi nez je relevance v ostatnich resultech.
Budes vlastne obihat resulty a vzdy vezmes radek s nejvetsi relevanci.

Proc to vlastne neni jedinna databaze?
Silver8000
Profil
nebo muzes pri vyhledavani dat vysledky z tech 5ti DB do array ktere si pak srovnas a nasledne vypises
grimword
Profil
juriad_, Silver8000: Srovnám podle čeho? Fulltext vrací i míru relevance?

juriad_: není to jediná databáze, protože je to 5 samostatných webů (domén).
grimword
Profil
OK, nakonec jsem to naházel do jedné databáze, kterou budu updatovat a mám tak všechny data duplicitně.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0