Autor Zpráva
Kcko
Profil
Jelikož to potřebuji a dost bylo SVN, tak se snažím nějak naučit práci s GITem a vybral jsem si k tomu TortoiseGIT jelikož jsem zvyklý na TortoiseSVN.

Mám založené testovací repositáře na GitHubu a Bitbucketu a zjistil jsem jeden drobný problém, který nemůžu vyřešit.

Při poslání souboru do masteru a následném commitu se mě to neustále ptá na uživatelské jméno a heslo (ale pouze GitHub, Bitbucket nikoliv) viz http://minus.com/lbgxwfXBTb9nDO . Díval jsem se do nastavení, ale nevidím nic, kam bych to mohl zadat, tak bych poprosil o radu.

A ještě jedna drobnost. Pokud např. commitnu soubor a pak si ho u sebe v repozitáři smažu, čekal bych, že mi ho akce Pull / Fetch zase zpátky "obnoví". Obnoví mi ho však pouze "Revert" a to mi přijde nějaké divné. V TortoiseSVN pokud něco vymažu (fyzicky) aniž bych to comitnul (třeba náhodou se ukliknu) tak si můžu zavolat UPDATE (opak commitu) nad složkou, ve které se soubor nacházel a zpátky se mi tam vrátí. Jak to tedy funguje?

Díky za rady.


Edit:
1 otázku řeší http://www.munsplace.com/blog/2012/07/27/saving-username-and-password-with-tortoisegit/
a druhou nevím :)
juriad
Profil
V druhé otázce předpokládám, že máš jsi právě smazal soubor, který existoval v minulém commitu.
K jeho obnovení ti stačí:
git checkout soubor
Pokud bys chtěl vytáhnout starší verzi toho souboru z historie:
git checkout commitnebovetev soubor 

Pokud chceš zahodit všechny změny od minulého commitu (pořádně si rozmysli):
git reset --hard
Kcko
Profil
juriad:
Ahoj díky za odpověd. Nezdá se mi, že ty to fungovalo, resp. to dělám trošku jinak (provádím checkout nad celou složkou s projektem) a nepíšu konkrétní název smazaného souboru (ani nevím proč bych měl), v SVN se to samo celé updatne / revertne do poslední revize a tohoto stavu chci docílit i v GITu.
juriad
Profil
Kcko:
Tak použij ten git reset --hard. Ten přesně obnoví všechny soubory do půvdoního stavu.
Nebo je ještě možnost spustit git checkout .. Ten obnoví všechny soubory v aktuálním adresáři do stavu v minulém commitu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0