Autor Zpráva
sitole
Profil
Ahoj, potřebuju něco pomoct :)

No.. takže mám minecraft server placený.. To se ale nikomu nechce.. Mám domenu dejme tomu minecraft.cz (to ne)

No, jak mám server spouštět normálně na Pc se to dělá přes .bat soubor.. Již jsem to testoval ale když mám craftbukkit.jar na webu nahraný a hned edle server.bat a dám spustit .bat soubor stáhne a soubory se vygenerujou na ploše.

Jak to vygenerovat na webu?
okolojsoucí
Profil
Web a Server jsou úplně jiné pojmy. Pokud myslíte že dejme tomu spustíte na Endoře Minecraft server tak to nemůžete. Jelikož nemáte přístup k SSH tak nemůžete spustit instalační proces.
Ale pokud pouštíte normálně pod linuxem tak stačí do SSHáčka neťukat tyto příkazy http://minecraft.gamepedia.com/Tutorials/Server_startup_script
Jan Tvrdík
Profil
sitole:
Nauč se česky, číst to po tobě je utrpení, ty věty nedávají pořádně smysl. Snažíš se zprovoznit Minecraft server u sebe na počítači, kde máš Windows, nebo na serveru, kde je předpokládám Linux?
ProbablyYes
Profil
Jan Tvrdík:
Snaží se spustit herní server na webovém hostingu, aby nemusel platit samostatný herní hosting.
sitole:
Jenže k webhostingu máš pouze FTP přístup a to je protokol pro stahování/nahrávání dat. Nic přes to nespustíš.
sitole
Profil
ProbablyYes:
No vemte si například Pípni.cz (ano vím málo RAM)
Ale našel jsem si hosting v zahraničí na 4 roky zdarma! Má 6 GB RAM takže to není problém..
No.. Jak to dělá pípni.cz? To je přece taky jen ftp tam je server nahraný.. No nějaká složka obsahující asi 3 soubory.. ty klidně stáhnu..
Jak to tedy dělají oni? Mají nějaké záhadné tlačítko?
Jan Tvrdík
Profil
sitole:
Pipni nabízí i VPS, což už není jen FTP.
Joker
Profil
sitole:
Co není jasné na [#2] okolojsoucí?
Webserver a Minecraft server jsou úplně jiné věci.

No vemte si například Pípni.cz (ano vím málo RAM)
Nevím o tom, že by pipni.cz nabízel nějakou RAM. To místo napsané u webhostingů není RAM, ale diskový prostor.
Doplnění: U VPS teda samozřejmě RAM je. Ale předpokládám, že zmíněné číslo je diskový prostor u webhostingu.

No.. Jak to dělá pípni.cz? To je přece taky jen ftp tam je server nahraný
Jejich server je normálně počítač. Na počítači je nainstalovaný operační systém (třeba Linux nebo Windows Server), v operačním systému je spuštěná aplikace - webový server (třeba Apache nebo IIS).

Klient, který si koupí sdílený webhosting, (typicky) dostane:
- Přístupová práva do jednoho adresáře na disku, kam může nahrávat data.
- Diskovou kvótu, kolik dat může nahrát.
- Napojení toho adresáře na nějakou doménu přes webserver.

Ano, teoreticky je možné si přes FTP nahrát na server spustitelný soubor. Ale pak by byl nutný přístup k operačnímu systému na serveru pro spuštění toho souboru (teoreticky kdyby správce serveru byl naprostý idiot, šlo by udělat PHP skript, který ten soubor spustí).

Když správce serveru na něm potřebuje něco dělat, může přijít buď fyzicky do serverovny k tomu serveru, nebo spíš se k němu připojit přes vzdálenou plochu nebo SSH.
Klientovi sdíleného webhostingu pochopitelně takový přístup nikdo nedá.

Ale samozřejmě si lze koupit i server s takovým přístupem a pak si na něm spouštět aplikace. Říká se tomu virtuální privátní server a hodně štěstí při hledání někoho, kdo ho nabízí zdarma.

Už je to jasné?
Mike8748
Profil
pipni nabízí nejlevnější VPS variantu zadarmo, 800mhz cpu a 1 giga ram, 10 giga disk... teoreticky to na provoz malého mc serveru stačí, je k tomu i ssh přístup takže není problém ten mc server spustit (třeba podle návodu přímo od mojangu nebo od craftbukitu)

problém je se stabilitou/výdrží jejich VPS...často se samy po pár hodinách vypínají apod.
okolojsoucí
Profil
Mike8748:
problém je se stabilitou/výdrží jejich VPS...často se samy po pár hodinách vypínají apod.
To vypínání se řešilo přes curl a cron, kde se každou hodinu kontrolovalo zda-li je server OK pokud ne, přes administraci se to CURL samo zapnulo. A tím i souvisí boot linuxu. Psal jsem si z pár lidmi co měli VPS na Pipni a pár jich mělo přepsanou boot sekvenci, a na konec si přidalo zapnutí Apache, MySQL a zkompilovali si jádro, a jiní to měli tak že si vytvořili soubor a ten pak jen spustili při kompletním startu Linuxu.
sitole
Profil
Jo chápu to.. :D
Prominte ale myslel jsem že to půjde..
Dobře mám doma PC který jsem si sestrojil no tedy někdo mě pomáhal ale to je jedno.. Není to normální pc funguje tak ale je s hodně hodně RAM
Pamětí připojení k netu a operačním systémem ok..

Narval jsem tam soubory serveru.. vše jede ok!
Mám na notebooku narvanej stejnej net takže to funguje jako LAN
Ale když chci aby to jelo i když nemám veřejnou IP?

Koukal jsem na jeden Minecraft server ten to měl stejě azáhadným způsobem odesílal soubory nebo tak prostě server přes jednu interetovou stránku která to prostě jak to říct hostovala asi..

No jenže Majitel serveru se serverem skončil a já nemůžu najít video kde ukazoali jak to mají propojené..
Jak se to dá udělat?
jenikkozak
Profil
Čeho vlastně chceš dosáhnout? Chceš ze svého počítače vytvořit server, ke kterému se bude moci kdokoliv z internetu připojit? To je zbytečně nevýhodné ( Řešení některých častějších problémů (FAQ) » Provozování webových stránek z domácího počítače (= vlastní webový server)), existují hostingy, které ti za pár stovek nabídnou možnost mít vlastní minecraft server bez dalších komplikací.
lorin
Profil
sitole:
Dobře mám doma PC který jsem si sestrojil no tedy někdo mě pomáhal ale to je jedno.. Není to normální pc funguje tak ale je s hodně hodně RAM
Pamětí připojení k netu a operačním systémem ok..
Takže jde o normální počítač s vyšší kapacitou paměti RAM :).
Už u tohoto kroku vás ale musím upozornit, že i když se zdá, že spuštěním vlastního serveru u sebe doma ušetříte, ve výsledku je to spíš naopak. Pokud to myslíte s poskytováním serveru vážně, bude muset běžet non-stop. Jen za elektřinu zaplatíte víc než za průměrný game hosting.

Ale když chci aby to jelo i když nemám veřejnou IP?
Tento problém by šel řešit pomocí několika utilitek - nejznámější jsou Hamachi či Garena. Ty jsou ale uzpůsobeny pro "hraní pár kamarádů" ne provozování celého serveru. Pro server asi bude potřeba něco trochu jiného (co třeba No-IP).

Koukal jsem na jeden Minecraft server ten to měl stejě azáhadným způsobem odesílal soubory nebo tak prostě server přes jednu interetovou stránku která to prostě jak to říct hostovala asi..
Předpokládám že myslíš to, že bylo možné se na server připojit i pomocí adresy webu. Například místo zadání číselné IP adresy se zadalo něco jako "minecraft.craftuj.cz:54321". Jde jen o nastavení DNS záznamů na IP adresu webu.

Jak se to dá udělat?
Zaplať lidem, kteří tomu rozumí.
sitole
Profil
No platit.. Ale já to chi na delší dobu třeba 4 roky a za VIP Ultraa Vip se mě vrátí náklady za pc tedy zaelektřinu :)
Ne to nemyslím tu jinou IP to jsem testoval to umím :D Koupím domenu a přepojím to jako ip na server..

Ne byla stránka tedy web serveru myslím www.craftpark.cz no a tak dále novinky forum a byl tam odkaz na záhadný web přes který se dá připojit PC bez veřejné IP... Asi se to nějak propojí s tím pc :)

O tu stránku mi jde..
Neznáte něco podobného?

Pokud ne můžu začít od znova..

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0