Autor Zpráva
Sonyx
Profil *
Zdravím,
chtěl bych na svůj web umisťovat titulky článku s fotkou z www.novinky.cz.
Dočetl jsem se, že to lze udělat pomocí funkce curl, ale bohužel se mi nepodařilo přijít na to, jak to zrealizovat.
Nejlepší by bylo, abych zadal pouze url nějaké konkrétní novinky a skript už by automaticky vypsal titulek + foto.
Předem děkuji za ochotu, Sonyx.
Chro
Profil
Máš souhlas? Viz
Copyright © 2003–2014 Borgis, a.s. ©
Copyright © 2014 Seznam.cz, a.s.
Copyright © ČTK, DPA, Reuters a
fotobanka Profimedia.
Publikování nebo další šíření obsahu
serveru Novinky.cz je bez písemného souhlasu společnosti Borgis, a.s.
zakázáno.
Sonyx
Profil *
Chro:

Chápu, že možná bude problém s obrázkem u článku, to mi předtím nedošlo, ale pokud bych ,,vytáhnul" pouze název článku a odkazoval jím na něj, mohl by v tom být také problém?
Chro
Profil
Čistě titulek článku jako odkaz na původní článek na novinkách je v pořádku. Pokud na ně budou lidi klikat, uděláš jim radost. Ty fotky, které si novinky kupují u profimedia a se kterou mají smlouvu by tě mohly přijít velice draho.
Chro
Profil
Ale stejně bych se novinek zeptal, zda můžeš vytěžovat jejich server automatickými přístupy. Bez povolení je naštveš a zablokují tě. Dělat to nenápadně CURLem s user agentem nastaveným na nějaký běžný prohlížeč a posílajíce další hlavičky jako běžný prohlížeč je prasárna.
Sonyx
Profil *
Chro:
Dobrá, děkuji za tuhle informaci, určitě jsem se tím vyhnul spoustu nepříjemnostem.
To jsme vyřešili autorská práva, byla by ještě nějaká rada, jak to zrealizovat?
Mockrát děkuju.
Bubák
Profil
Sonyx:
pokud bych ,,vytáhnul" pouze název článku a odkazoval jím na něj, mohl by v tom být také problém?
I samotný nadpis je chráněn a záleží také na účelu. Některé weby měly s podobnou službou problém, protože sbíraly z několika webů (idnes.cz, novinky.cz a možná i další) všechny nadpisy za účelem diskuse k odkázaným článkům poté, co na zmíněných webech byly zpřísněny pravidla diskusí. Takže můžeš buďto se souhlasem, nebo v odůvodněné míře.

Chro:
Dělat to nenápadně CURLem
Existuje i RSS.
Sonyx
Profil *
Bubák:
Chtěl bych umisťovat vybrané články na svůj web. Jedná se o webové stránky zabývající se odhady automobilů a rád bych pro návštěvníky umístil pár odkazů na zajímavé články týkající se tohoto tématu. Určitě to nechci publikovat jako svůj zdroj informací..
Sonyx
Profil *
Pořád emůžu přijít na to, jak vytáhnou titulek článku, někdo kdo by mě popostrčil?
Díky :)
Kcko
Profil
Sonyx:
V detailu konkrétní novinky nějak takto

<?php

$html = file_get_contents("http://www.novinky.cz/domaci/332969-cssd-se-nechce-smirit-s-odvolanim-dohnala-mimoradne-se-sejde-bezpecnostni-vybor.html");
preg_match("~<h1>(.+)</h1>~", $html, $m);

echo $m[1];


A pokud to má tahat z hlavní stránky, tak obdobně, akorát se použije funkce preg_match_all
Sonyx
Profil *
Kcko:
Mockrát díky, dělá přesně to co jsem potřeboval :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0