Autor Zpráva
Radouš
Profil *
K otevření stránky v jiném okně používám funkci window.open, ale v IE8 jsem zjistil, že se neotevře nic.
Prosím, kde je chyba a jak zajistit, aby to šlo i v IE8.
Dík za radu
_es
Profil
Radouš:
Prosím, kde je chyba a jak zajistit, aby to šlo i v IE8.
Málo informácií na zodpovedanie otázky.
Radouš
Profil *
Konkrétní příklad. Když chci otevřít stránku v novém okně, ve všech prohlížečích to jde, ale v IE8 ne.
Na netu jsem dohledal, že to je problém daného prohlížeče, ale k řešení problému jsem se ještě nedopátral.
Snad se tu už někdo s daným problémem setkal. Děkuji za radu.

<a href="javascript:void(0)" onclick="window.open('http://web.cz/okno.php?par=1', '_blank', 'menubar=no,location=no,directories=no,resizable=no,fullscreen=0,left=10,top=10,width=900,height=650'); return false" title=Nové okno"></a>
Taps
Profil
Radouš:
mě kod funguje v pořádku, viz http://jsfiddle.net/JgSc8/
_es
Profil
Radouš:
title=Nové okno">
Pred N ti chýba úvodzovka, no či je to príčina problému...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radouše:
Na netu jsem dohledal, že to je problém daného prohlížeče
Kde? S window.open žádný problém nemá, okna se tímto způsobem otevírala dávno před tím, než Explorer 8 vznikl.

Snad se tu už někdo s daným problémem setkal.
O tom vážně pochybuji. Tvůj popis je stále příliš vágní, dodej prosím živou ukázku.
Radouš
Profil *
Taps, Chamurappi:
Není to tak úplně pravda:
na jednom pc s IE8 8.0.6001.18702 se okno zobrazilo OK
na druhem pc s IE8 8.0.7601.17514 se okno NEzobrazilo (chyba: Neznámé rozhraní)

Když si člověk dá vyhledat 'window.open ie8 problem' nebo 'window.open ie8 not working' tak se najdou odkazy na daný problém.
Bohužel jsem na žádném nenašel funkční řešení.
Nejčastěji je poukazováno na mezeru ve druhém parametru, ale tam mám _blak tak v tom by neměl být problém.
Už nevím, ale IE8 je pěkný bastl...
_es
Profil
Radouš:
Z dodaných informácií ti možno poradí riešenie nejaký veštec. Chýbajúcu úvodzovku si doplniť skúsil?
Radouš
Profil *
_es:
Bohužel nevím jaké jiné další informace je nutno dodat?

v kódu mán následující volání:
<a href="javascript:void(0)" onclick="window.open('http://web.cz/okno.php?par=1', '_blank', 'menubar=no,location=no,directories=no,resizable=no,fullscreen=0,left=10,top=10,width=900,height=650'); return false" title=Nové okno"></a>

stejně tak nejde ani příklad od Taps http://jsfiddle.net/JgSc8/

verze IE8 jsou uvedeny výše.

Co je ještě potřeba pro nevěštce?
_es
Profil
Radouš:
Opravený kód bez problémov funguje: Živá ukázka

v kódu mán následující volání:
Jednak si v tom kóde neopravil chybu ([#5]) a kam má návštevník kliknúť, keď medzi ...> a </a> nič nie je?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radouše:
Když si člověk dá vyhledat 'window.open ie8 problem' nebo 'window.open ie8 not working' tak se najdou odkazy na daný problém.
Pochybuji. Když si v tom dotazu na vyhledávač nahradíš Explorer 8 za libovolný jiný prohlížeč, dostaneš také tisíce výsledků, což neznamená, že je window.open všude nějak triviálně rozbitý. Zrovna tak si můžeš window.open nahradit za prakticky cokoliv a najdeš také minimálně stovky výsledků, což neznamená, že je všechno porouchané, ale jen to, že si lidi myslí, že to možná je porouchané (zrovna tak, jako si to myslíš ty). Popisují jen důsledky. Takže i na vyhledávání je to příliš vágní dotaz.

na jednom pc s IE8 8.0.6001.18702 se okno zobrazilo OK“ … „na druhem pc s IE8 8.0.7601.17514 se okno NEzobrazilo
Čísla verzí říkají jen to, že na prvním PC je Windows XP (nebo Vista) a na druhém Windows 7. Žádný jiný rozdíl mezi nimi nebude.

Zkoušel jsem hledat lepší slova (to neznámé rozhraní je dobrý odšťuch) a domnívám se, že je to lokální problém toho jednoho tvého počítače, který vůbec nesouvisí s verzí Exploreru. Zkus tento návod.


Reaguji na _es:
Pred N ti chýba úvodzovka, no či je to príčina problému...
Na onclick chyby v syntaxi dalších atributů nebudou mít vliv. Prohlížeč tam uvidí title="Nové" a nějaký ignorova(tel)ný balast okno".
Radouš
Profil *
_es:
výsledek viz. živá ukázka

IE8 8.0.6001.18702 se okno zobrazilo OK
IE8 8.0.7601.17514 se okno NEzobrazilo ( Řádek: 3 Chyba: Neznámé rozhraní )


IE8 8.0.6001.18702 - Windows XP SP3
IE8 8.0.7601.17514 - Windows 7


Chamurappi:
V tom případě je to specifická chyba, u které asi nelze ani tak hledat řešení programové (resp. vše jde řešit jinak, ale v tomto případě proč?), ale systémové?
Na stránkách window.open používán několikrát, vyzkoušeno na FF,CHROME,OPERA,IE i IE8, ale na tom jednom pc s IE8 8.0.7601.17514 to nejde, ale programově to lámat asi nemá smysl.

Ten návod zatím nezabral...
_es
Profil
Radouš:
A keď vymeníš href="javascript:void(0)" za href="#"? ( Živá ukázka). Asi bude chyba inde, možno v nastavení prehliadača. Možno to môžu robiť nejaké pridané „toolbary“, vyhľadávacie lišty a pod. od iných aplikácií.
Radouš
Profil *
Chamurappi:
Tak beru zpět. Po tom návodu už se dané okno otevírá, ale docíleno toho bylo přes systém, takže pro běžného uživatele k nedopátrání...
_es
Profil
Radouš:
pro běžného uživatele k nedopátrání...
Ale to bolo asi tým, že bol IE u teba nejako „porúchaný“, „bežný užívateľ“ ho asi porúchaný mať nebude.
Radouš
Profil *
_es:
Jo, jo...porouchaný...krasné slovíčko.
Snad to nebude mít porouchaný každý X-tý uživatel.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radouše:
Běžný uživatel tento problém mít skoro určitě nebude. Je to vzácná závada způsobená patrně nějakou traumatickou příhodou ve tvém Windowsu 7.
Jinak ti v tom počítači uživatelsky vyvolané otevírání nových oken funguje správně? Mám tím na mysli třeba shift+klik na odkaz, to nezlobí?
Radouš
Profil *
Chamurappi:
Teď jo, ale čert ví jestli to šlo před tou opravou...
Vzácná chyba a já hledal jak to napravit v kódu několik dnů...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0