Autor Zpráva
boban40
Profil
Dělám weby hlavně z pohledu grafika. Vytvořím si vzhled webu pomocí Adobe Illustrator a pak ho zkompletuji a udělám obsah v Adobe Muse. Doposud to nebyl problém, poněvadž veškeré mé weby byly statické.

Nyní bych ale potřeboval v programu Adobe Muse vytvořit novinky, aby se tam dali jednoduše přes nějaký formulář vkládat a nemusela se vždy celá webová stránka přes ftp nahrávat a mohli tam přidávat novinky i lidé, kteří web nezpracovávali. Adobe Muse podporuje vložení kódu pouze přes HTML, tak jsem se chtěl zeptat, jestli znáte nějakou webovou "aplikaci", která umožňuje alespoň nějaké drobné nastavení vzhledu, nebo nějaké jiné řešení, jak to provést.

Předem děkuji za odpovědi
janbarasek
Profil
boban40:
Sice to nebude úplně cool řešení, ale můžeš do stránky vložit neviditelný rámec a pak měnit jen jednu jedinou stránku
peta
Profil
http://miniaplikace.blueboard.cz/?utm_source=hosting-panel
Forum, navstevni kniha nebo ShoutBoard? To vlozis do iframe nebo to nechas otevirat v samostatnem okne. Druha moznost je php vlastni tvorba nebo pouzit reseni nekoho jineho (google = php guestbook)
Novinky jsou obvykle chapany tak, ze je poskytuje majitel ostatnim. Nikdo jiny, krom majitele, do toho sahat nesmi. "mohli tam přidávat novinky i lidé" to uz nejsou novinky, ale komentare, kniha navstev, diskuzni forum nebo chat.
Bubák
Profil
peta:
mohli tam přidávat novinky i lidé, kteří web nezpracovávali.
To může být web pro více autorů, takových webů je spousta. boban40 prostě chce, aby jeho web fungoval podobně, jako by tam měl redakční systém.
boban40
Profil
Přesně tak, něco jako redakční systém, mají být u webu asi 3 autoři, kteří by mohli přidávat příspěvky. Není ale potřeba nic složitého, jde jen o úvodní stránku, aby klidně nějako jednoduše vkládal text.


Nadaplo mě třeba použít nějaký redakční systém, který by mě úplně bokem udělal pouze novinky, nic jiného, a pak bych tu webovou stránku s novinkami vložil přes html do mého webu (jakože vnořil, přes náhled jiné stránky). Nevíte jestli by to bylo proveditelné a co například použít?
boban40
Profil
Tak jsem vymyslel řešení, kdyby náhodou někdo měl stejný problém. Na web jsem si nainstaloval jednoduchý redakční systém bez databáze mnewscms.com/sk (při instalaci je tam i čeština, ne jen slovenština) - má spoustu nastavení a funkcí navíc, než jsem potřeboval a je velice jednoduchý pro nastavení. Vytvořil jsem si jednu stránku novinky.php - vložil vygenerovaný kód z MNews (samo vás to navede) a do svého webu vložil přes html kód iframe ( Iframe)

Moderátor Petr ZZZ: Zamčení vlákna autorem krátce po odeslání příspěvku doporučujícího konkrétní redakční systém vypadá divně. Odemykám.
Hitman
Profil
Iframe pochopitelně možné je, ale je to dost nestandardní, zastaralé řešení. Nehledě na vedlejší účinky (ve vyhledávání bude jako samostatná stránka atd.) je to dosti nepraktické řešení. Pokud stránky nemusí být vyloženě statické (předpokládám že přes muse stránku navrhneš a v budoucnu upravovat nepotřebuješ), tak dej poptávku do sekce do programování a nějaký student ti to za pár kaček vyrobí.

PS: Nevidím důvod používat redakční systém bez DB, dnes už snad na každém hostingu je db k dispozici a daleko lépe se s daty dále pracuje..
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Hitmana:
„Pokud stránky nemusí být vyloženě statické (předpokládám že přes muse stránku navrhneš a v budoucnu upravovat nepotřebuješ)...“
Tomuto moc nerozumím, nepopletl´s dynamické a statické? Navíc mi přijde, že vytvoření a údržba dynamických stránek je náročnější než vytvoření a údržba stránek statických a také nevím, jakou souvislost má mít vzhled s otázkou, zda budou stránky statické nebo dynamické. Nehledě na to, že odpověď na toto je už v zadání (viz [#1]) — Boban40 chce, aby tam lidé mohli přidávat novinky. Chce tedy stránky do jisté míry dynamické.
jenikkozak
Profil
Petr ZZZ:
Myslím si, že to Hitman nepopletl. Právě proto, že jsou dynamické stránky na tvorbu obtížnější, by právě dávalo smysl si na tu práci někoho sehnat.
Hitman
Profil
Petr ZZZ:

Nikoli, zas tak moc té slivovice nemám :-). Já ten jeho problém pochopil tak že má statickou stránku a chce aby zůstala v jistém slova statickou (důvod také nechápu, ale budiž), resp. zde daný problém tak prezentuje. Čili nejjednoduším řešením je vytvořit dynamickou část jinde a vkládat ji přes iframe, což navrhnul jako konečné řešení. Proto mu doporučuji přejít na dynamické řešení, pomocí zdejší sekce poptávek.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0