Autor Zpráva
Michal Sebek
Profil
Mám takový problém na mých stránkách http://website.site40.net/long_text.html. Když tam dám delší text, píše se mi pod patičku a pod konec pozadí. Jak udělám, aby se patička a konec pozadí ukázal až pod textem?
Marschmallow
Profil
Michal Sebek:
Prodloužil bych patičku.


A nebo bych dal na patičku a na obsah zvlášt pozadí...
Fisir
Profil
Reaguji na Marschmallowa:
Prodloužil bych patičku.
Blbost.

Reaguji na Michala Sebka:
Evidentně chceš mít patičku vždy dole, ale ty ji jen na spodek obrazovky napozicuješ, takže je jasné, že se ti při přetečení stránky obsah bude psát pod patičku. Asi hledáš Sticky Footer (odkazuji na HTML5 verzi, ačkoliv mi zatím přijde používání elementů nav, footer a spol. kontraproduktivní).
Michal Sebek
Profil
Nenapíšeš mi sem, prosím, rovnou kód?
Tomáš123
Profil
Michal Sebek:
Takže:
Kód vyzerá takto:
Kód
a ukážka takto:
Ukážka

V podstate máš pätu vždy dole (aj keď tam nie je žiadny obsah). Ide o to, že nadradenému prvku dáš relatívnu pozíciu (čím začínaš súradnicový systém od nuly pre podradené prvky) a dcérsky prvok poziciuješ úplne dolu. Svoju rolu tam hrá aj deklarácia min-height: 100%;, čím vyriešiš situáciu, kde bude stránka úplne prázdna. Chcel som použiť pôvodné CSS, ale bolo tam toho veľa a musel by som polovicu prepísať...Skús si z ukážky, ktorú som ti napísal zobrať čím viac a prerobiť tak svoju stránku. Ak má niekto lepší návrh na pätu vždy dole, nekritizujte mňa, ale ponúknite Michalovi lepšie riešenie.

Jedno ma štve (s tým by Michalovi mohli pomôcť ostatní): Kvôli spodnému marginu(možné nastaviť aj bottom: -3Opx; na riadku 39) posuvník otravuje na stránke aj keď ho netreba...Čo treba urobiť, aby sa neprekrýval text s pätou? Keď na to prídem opravím to.
Fisir
Profil
Reaguji na Tomáše123:
Příště zkus trochu víc popostrčit tazatele ke snaze o vyřešení problému svépomocí, jinak budeš mít brzy práce až nad hlavu.

posuvník otravuje
Tak nepoužívej margin, ale padding v kombinaci se správným přepočtem výšky, třeba takhle. A Michal Sebek by mohl zvážit použití používání HTML5 elementů, které ve starších Explorerech nejdou bez speciálního JavaScriptu nastylovat (hezky je to vidět na ukázce).
Tomáš123
Profil
Fisir:
Příště zkus trochu víc popostrčit tazatele ke snaze o vyřešení problému svépomocí, jinak budeš mít brzy práce až nad hlavu.
Vieš čo, už bolo pár prípadov, kedy som skúšal naviesť iba slovami, ale začiatočníci ma nevedeli pochopiť (tak isto ako teba nepochopil Michal v [#3] príspevku).
Fisir
Profil
Reaguji na Michala Sebka:
ako teba nepochopil Michal v [#3] príspevku
Evidentně mě pochopil, ale nechce se mu to implementovat do existujících stránek, proto chce rovnou kód. Jinak by se přeci zeptal, proč je tohle takhle a kam to má případně napsat.
Tomáš123
Profil
Fisir:
Áno, áno, máš pravdu. Zle som to podal, ale myslel som na to isté, čo ty. :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0