Autor Zpráva
premekk
Profil
Zdravím,

chystám se poprvé na respozivní desing. Samozřejmě jsem googlil, ale moudrý z toho nejsem. Nepřijde mi ok, optimalizovat web podle rozlišení a dělat troje, nebo čtvery css. Velice rád bych využil relativních jednotek a pouze v jednom "místě" web zalomil tak, aby se mi už zobrazoval druhý web, optimalizovaný pro smartphony, případně tablety s malým rozlišením ... ale kde toto místo je? Případně, jak ho určit?

Myslím si, že obyčejný web, který je optimalizovaný na dotyk, je skousnutelný i pro větší tablety a pro malé a levné tablety ať se klidně zobrazí jednoduchý a osekaný mobilní web ... ale nevím, zda je tato moje úvaha správná.

Případně nemáte někdo článek, který není rok starý a pojednává o tom uceleně?

Díky!
CZghost
Profil
premekk:
Tenhle bod by mělo být rozlišení 800x600 pixelů (na šířku), kdy už se hůře kontroluje layout. V tomto bodě bych web přeskládal (menu třeba přesunout pod obsah a do hlavičky dodat tlačítko přesouvající na menu, většinou se označuje třemi pruhy, tzv. hamburgerem) Více asi vysvětlí tento screenshot (je z mého smartphonu):

Pod hlavičkou je nešikovně řešené menu (zde je vidět onen symbol, měl by být vložen buď jako pozadí, jako tag IMAGE nebo IMG, nebo řešený přes CSS, tady je řešený přes mapu znaků, navíc zabírá celou šířku displeje a chybí tady výplň: nápis menu; odstrašující příklad, jak by takové smart menu tlačítko vypadat nemělo)

Na Str4wberryho webu Je Čas.cz něco o tom najdeš (použil bych asi vyhledávání), je to celkem aktuální, ale zmiňuje se jen tak letmo. Více si tam všimneš návodů na různé efekty využitelné právě v mobilním designu. Ona je to celkem taková novinka, že moc lidí to nezná, takže se hůře hledají aktuální články, když vlastně ještě neexistují. Všude se píše, že by to mělo nahradit mobilní weby jedoucí na subdoméně.

Větší úspěch asi budeš mít v angličtině.
jefitto44
Profil
http://brm.sk/485/ako-na-responsive-design
premekk
Profil
Děkuju! To jsem hledal!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0