Autor Zpráva
Martin Smetana
Profil
http://www.ks-trans.cz
lionel messi
Profil
Martin Smetana:
Prosím o riadny popis problému. Čo si robil/nerobil, vedú na stránku nejaké odkazy? Ako dlho web prevádzkuješ? Nezakazuješ prístup vyhľadávačom? Musíš aj pár dní počkať.
Martin Smetana
Profil
Zdravím, stránky už mám přes půl roku. Mám v kodu "meta tagy". A kam ty odkazy mám psát?
lionel messi
Profil
Martin Smetana:
A kam ty odkazy mám psát?
Treba, aby na tvoju stránku viedol nejaký spätný odkaz - odkaz z hociktorej stránky, kt. je už vyhľadávačom známa — napr. katalóg.

Mám v kodu "meta tagy".
Pre istotu, o aké meta tagy konkrétne ide a čo presne je ich obsahom (predpokladám description)?

Mohla by pomôcť registácia (bezplatná) do Google webmaster tools, dá sa tam tuším „privolať“ vyhľadávač na stránku, presný postup ani podrobnosti si už nepamätám, dlho som s tým nerobil. Môžeš taktiež o indexácii webu vyčítať nejaké podrobnosti.

Ešte mi napadlo: V Poznámkovom bloku vytvor súbor robots.txt, napíš tam:

User-agent: *
Disallow:
a nahraj ho do koreňovej zložky na FTP.
Martin Smetana
Profil
Tak zkoušel sem to zapsat do katalogu na seznam a google a jelikož to je komerční stránka ,tak si za to musím zaplatit... ( Nepotřebuju být první, stačí mi, když mě ten vyhledavač aspoň najde..)

Ano, "Meta tagy" sem měl na mysli... "discription" a "keywords"... Na stránkách jaksepsatweb jsem se dozvěděl ,že meta tag keywords především google a seznam ignorují, takže popravdě nevím, co mám udělat, aby mě vyhledavač našel, protože když zadám "title" do vyhledávače, tak by mě to správně mělo najít, ale opak je pravdou.

Za to "User-agent" a "Disallow" nemám nic vyplňovat?
lionel messi
Profil
Martin Smetana:
Za to "User-agent" a "Disallow" nemám nic vyplňovat?
Má to byť presne vo formáte, aký som uviedol:
User-agent: *
Disallow:

Za User-agent má nasledovať po dvojbodke znak hviezdičky * (na českej klávesnici pravý ALT+spojovník). Za Disallow sa za dvojbodku nepíše v tomto prípade nič.
quatzael
Profil
Martin Smetana:
Asi budeš muset na začátek vyzkoušet sklik.cz a Google Adwords, najmout si nějakého SEO experta a zapracovat na link buildingu.

Ano, "Meta tagy" sem měl na mysli... "discription" a "keywords"...
Ty Ti asi opravdu moc nepomůžou. Spíš se zamysli nad správnými key words, které by se měly objevit přímo v textu..

Jinak pokud můžu něco doporučit, tak ten header se mi zdá zbytečně moc velikej, není tam nic kromě loga a tel. čísla a to nejdůležitější je až někde úplně dole, kam musím scrollovat. Pak se nediv, že Tě vyhledávače taky hází někam úplně dolů..
Bubák
Profil
quatzael:
Pak se nediv, že Tě vyhledávače taky hází někam úplně dolů..
Momentálně je to ještě horší, protože google ani seznam web nenajdou ani na dotaz site:www.ks-trans.cz.
quatzael
Profil
Bubák:
Že by nějakej ban?
anonymníí
Profil *
lionel messi:
Povídáš nesmysly. Nicnezakazující robots.txt je výchozí stav, netřeba ho v tomto stavu vůbec vytvářet.

Martin Smetana:
Metatagy jsou fajn, ale pokud vyhledávač o stránce neví, nemůže ji zaindexovat a jsou ti k ničemu.

Tak zkoušel sem to zapsat do katalogu na seznam a google a jelikož to je komerční stránka ,tak si za to musím zaplatit
Do jakého katalogu? Žádný katalog (zatím) nepotřebuješ, jaký katalog od Googlu jsi myslel? On i ten seznamácký, firmy.cz, je zdarma (v základní variantě zápisu).

Můžeš vyhledávač nakopnout, konkrétně http://search.seznam.cz/pridej-stranku a v GWT totéž pro google.


Martin Smetana:
Jen tak mimochodem, proč na úvodní straně odkazy dole s jednotlivými službami nikam nevedou?

Myslíš, že stránka www.ks-trans.cz/menu.html má být zaindexována? Já si myslím, že ne, protože to robotům zakazuješ. Totéž kontakt a vozový park.


Martin Smetana:
Jen tak mimochodem, proč na úvodní straně odkazy dole s jednotlivými službami nikam nevedou?

Myslíš, že stránka www.ks-trans.cz/menu.html má být zaindexována? Já si myslím, že ne, protože to robotům zakazuješ. Totéž kontakt a vozový park.
lionel messi
Profil
anonymníí:
Nicnezakazující robots.txt je výchozí stav, netřeba ho v tomto stavu vůbec vytvářet.
Súhlasím, ale iba čiastočne.

Zakázání přístupu vyhledávačům:

Přesto doporučuji soubor robots.txt založit, i kdyby měl zůstat prázdný. Pokud totiž na serveru funguje nějaká hezká chybová stránka 404, může vyhledávač místo robots.txt dostat tuto chybovou stránku, kterou špatně pochopí, a z toho může být problém.

Spomína sa tam síce, že robots.txt nedokáže roboty privolávať, chcel som sa však uistiť, že Martin Smetana nezakazuje indexáciu stránok (hoci aj nevedomky).
Petr ZZZ
Profil
lionel messi:
...chcel som sa však uistiť, že Martin Smetana nezakazuje indexáciu stránok (hoci aj nevedomky).

Očekával bych, že <meta name="robots" content="noindex"> v hlavičce konkrétní stránky bude mít prioritu před obecným povolením indexace v souboru robots.txt. Tedy že i v této souvislosti bude platit heslo „bližší košile než kabát“.
Str4wberry
Profil
Je potřeba, aby se vyhledávač o stránce dozvěděl.

To může nastat tak, že:

1) na stránku, kterou vyhledávač už navštěvuje, umístíte odkaz,
2) URL stránky ručně přidáte do vyhledávače.

Předtím je dobré si ověřit, jestli indexování není zakázané (<meta> hlavičkou nebo souborem robots.txt) – výchozí nastavení je, že vyhledávač web zaindexuje. Dále mohou problémy způsobit různé chyby na serveru – třeba odesílání obsahu s HTTP hlavičkou „404 Nenalezeno“. Nebo v případě nedostupnosti stránky může u málo významného webu trvat dlouho, než se vyhledávač přijde znovu podívat, jestli stránka už náhodou nefunguje.
Martin Smetana
Profil
Tak popravdě jsem stránky tvořil poprvé a jelikož neumím nějak skvěle CSS ,tak sem si stáhl šablonu a trochu ji poupravil, takže tam jsou určitě nějaké chyby.

Keywords obsahují většinu slov co je v textu a nějaké jsou tam navíc jako třeba název firmy, který se v textu neobjevuje. Asi to je špatně, ale myslel sem, že to funguje tak, že vyhledávače hledají ty slova co jsou v keywords a je jedno jestli jsou na stránce v textu napsané nebo ne.

Popravdě mě vyhledávače ani nenajdou. Ani by mi nevadilo být někde dole, postupem času bych se nějak prosápal na vyšší příčky, ale jde mi jenom o to, když zadám název firmy ( Ks-Trans ) , tak aby mě to vůbec našlo. Navíc na googlu rozhoduje pořadí PageRank, který má každá stránka a to jak sem snad dobře pochopil je kolik na tu stránku odkazuje jinačích stránek, tak takové má umíštění na Page Ranku a následně ve vyhledávači.

Ano zapisoval sem to do normálního katalogu jak sem se tady na stránkách dozvěděl... " https://ask.szn.cz/link/linkAddScreen?state=DETAIL " a potom normálně, jak autor doporučoval v tématu o googlu taky na těchto stránkách a to do Google Katalogu.

Na tuto stránku: "http://search.seznam.cz/pridej-stranku" sem se již také registroval, ale už je to 3-tí den a marně čekám na nějakou sebemenší změnu.

Stránky které jsou "zaindexované" opravím. Před 2ma dny sem opravil hlavní stránku a sledoval jestli se něco změní, ale nestalo se. Proto tedy nevím, jestli se něco změní, když "odindexuji" celé stránky.

Ban žádný nemám. :)
anonymníí
Profil *
Martin Smetana:
Keywords obsahují většinu slov
... keywords jsou hlavně ignorovány, ztráta času.

Navíc na googlu rozhoduje pořadí PageRank, který má každá stránka a to jak sem snad dobře pochopil je kolik na tu stránku odkazuje jinačích stránek, tak takové má umíštění na Page Ranku a následně ve vyhledávači.
Problematika je složitější. Odkazový profil je jeden z mnoha faktorů. Ten nejdůležitější byl, je a bude kvalitní obsah. A nezakázané indexování, což teď máš. Pokud u tebe robot byl, což myslím, že i být mohl, bez milosti jsi ho vyhnal.

Takže se ptám, kolik těch odkázů má být a hlavně na jaké weby je mám napsat?
Čím více, tím lépe. Sasmozřejmě tématických, čímž ti odpovídám i "kam". Tisíc odkazů z nekvalitních zdrojů (různé katalogy, ale ve tvém případě i e-shop s květinami, parta zedníků či nadaný umělec, to vše jsou nekvalitní zdroje). Odkud je odkaz přínosný? Kromě firmy.cz (třeba) z tvého oboru, čím větší web, tím lépe. Velmi zjednodušeně, do začátku, problematika je složitější.
Petr ZZZ
Profil
Martin Smetana:
Prvním příspěvkem tohoto tématu je odkaz na moji stránku. Takže se ptám, kolik těch odkázů má být a hlavně na jaké weby je mám napsat?
Zdejší odkaz ti ve vyhledávačích nepomůže :), v kódu vypadá takto:
<a href="http://www.ks-trans.cz" target="_blank" rel="nofollow">http://www.ks-trans.cz</a>
Co to „nofollow“ znamená, se dočteš na stránce odkázané v [#11] .

Vyhledávače meta keywords už mnoho let úplně ignorují, protože keywords na stránce nejsou vidět a mnoho webtvůrců je zneužívalo na to, aby dostali na stránku lidi, kteří hledali něco úplně jiného.

OT: Ve [#14] se ti povedlo odeslat dvakrát totéž — jestli si ten příspěvek ještě můžeš editovat, mohl bys ten duplicitní text odmazat.
Str4wberry
Profil
Jsi si jistý, že se na stránku za nofollow odkazem vyhledávač nepodívá?
Martin Smetana
Profil
Tak mi teda napište nějaké weby, na které můžu napsat svůj odkaz, když tady to nijak nepomůže..

Duplicitní text smazán ;)

Ale měli jste pravdu s tím "indexováním"... Upravil sem ostatní soubory, aby tam nebyl meta tag "robots" a když zadám název firmy do vyhledávače, tak bez problému běží.. :)

Ještě jedna věc. Je pravda, že když na webu jsou reklamy, tak se mohu posouvat v pořadí ve výsledcích vyhledávače výše?
Petr ZZZ
Profil
Str4wberry:
Jsi si jistý...
Jistý si nejsem (viz též Davex loni v červnu), ono se nofollow trochu blbě testuje. Přinejmenším Seznam i Google ale zřejmě respektují noindex (právě jsem zkusil vyhledat stejné heslo jako v #15 v právě odkázaném vláknu a oba vyhledávače mou stránku i nadále poctivě zatloukají).

Martin Smetana:
Duplicitní text smazán ;)
...včetně textu, na který zde reaguji... :-) Ale jako díky za snahu, dobrý. :-)
Str4wberry
Profil
Jistý si nejsem, ono se nofollow trochu blbě testuje. Přinejmenším Seznam i Google ale zřejmě respektují noindex

Proč by se to špatně testovalo? Stačí vytvořit novou stránku, umístit na ni jen nofollow odkaz a počkat, zda se objeví ve vyhledávání. Tvůj příklad není relevantní.
Petr ZZZ
Profil
Jenže výchozí podmínkou takového testu je, aby vyhledávač znal stránku, ze které na tu nově vytvořenou odkazuješ, a od tohoto okamžiku nemáš kontrolu nad tím, kdo ji zná ještě. Test nofollow by byl průkazný jen v případě negativního výsledku. V případě pozitivního výsledku nevíš, jestli vyhledávač nofollow ignoruje nebo jestli na tu „tajnou“ stránku přece jen někdo neodkázal. Pokud je pravdou, že vyhledávače indexují stránky i na základě nofollow-odkazu, mám za to, že tak činí na základě nemožnosti prokázat jejich ignorování nofolllow. Oproti tomu ignorování noindexu by šlo dokázat snadno. Kdoví, možná jen proto vyhledávače noindex (přinejmenším oficiálně?) respektují.

Str4wberry:
Tvůj příklad není relevantní.
Ohledně nofollow ne, ale ohledně noindex bych řekl že je (najde jen rozcestník, na který jsem zapomněl dát noindex).
Davex
Profil
Martin Smetana:
Tak mi teda napište nějaké weby, na které můžu napsat svůj odkaz, když tady to nijak nepomůže..
Kromě registrace na firmy.cz, bych asi začal registrací firmy na Googlu. Mělo by to být zdarma.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0