Autor Zpráva
snazimse
Profil
Zdravím,

mám takový problém,
nemohu najít jedno slovo na webu,když dám prohledat editorem bez citlivosti,
na velikost písma,vše i databázi,nemohu to jedno slovo najít,které se vyskytuje na webu najít.
Web je velký používá se tam js,php,ajax,css,html , vše mám nastaveno správně,ale nikde to není.
V tom divu,v kterém to má být je jen jeden ten div,to ve skutečnosti to není ono ,co s tím?

Jak je to možné? Vždycky jsem všechno našel.

Děkuji za reakce!
Tori
Profil
Jestli slovo obsahuje diakritiku, tak je možná uložené s entitami. Jestli ten web je online, zkuste třeba použít i google: slovo site:url webu
snazimse
Profil
To bohužel nemám, veřejně.Jsou to dvě slova celkem, a jedno z toho je bez diakritiky,a to jsem zadal,ani tak nenašlo.

Díky
anonymníí
Profil *
snazimse:
Pokud se do daného elementu dotahuje AJAXem a ty sleduješ zdrojový kód, je jasné, že tam dané slovo (obsah elementu) není.

Pokud chceš tento obsah změnit, musíš ho měnit tam, kde se generuje, tedy na serveru, ne v šabloně.
jefitto44
Profil
Nechecš radšej dať odkaz, alebo čo?
snazimse
Profil
anonymníí:


Kde na serveru? Však jsem nechal prohledat všechny soubory každý včetně databáze. To je celý server.
Ajax,by tam neměl hrát,roli,protože se tam vypisuje dvě slova za splnění podmínky.
To by vám nic neřeklo,ani to není online.Protože tam by jste našli jen div,a ten jsem dohledal jediný na webu a když jsem ho dal pryč,bez změny.

A další věc,je že to používá překlad,a ten právě hledám,ale nikde není,mám podezření,jestli se někde nestahuje online někde.
Protože je to divné.

Díky všem!
Bubák
Profil
snazimse:
jestli se někde nestahuje online někde
Koukni do vývojářských nástrojů na to, co a odkud se stahuje.
anonymníí
Profil *
snazimse:
Věštit neumím ani nechci umět. Buď to celé hoď někam na web a řekneme ti, kde se konkrétní text bere, nebo se s tím per sám. Víc pro tebe teď udělat nemůžeme.
snazimse
Profil
anonymníí

V pořádku chápu,já jen,jsem chtěl vědět,zda na 99 procent,bych to měl najít.

Nebo jak by jste vyhledávali,ve webu,který má tisíce souborů a složek.

Bez prohledání

Díky!
Tori
Profil
snazimse:
jak by jste vyhledávali,ve webu,který má tisíce souborů a složek.
Předpokládám, že problém je tenhle: vidím něco, co by tam být nemělo, ale nevím, odkud se to vzalo. První krok = vyzkoušet v nějakém jiném prohlížeči. Pokud se to nezobrazuje, na vině je nejspíš nějaký doplněk prohlížeče.

- Rychlejší postup: pokud má databázová vrstva nějakou možnost logování SQL dotazů, využijte ji. Promažte cache aplikace, zobrazte přímo tu problémovou stránku, a pak si všechny logované SQL dotazy spusťte v PhpMyAdmin/Admineru a koukněte, jestli to hledané slova přišlo z DB.
- Pomalejší, ale důkladnější postup: Prošla bych si strukturu aplikace, zjistila, jaká šablona generuje tenhle kus stránky, jestli se tam něco dotahuje/mění JavaScriptem. Pokud ano, zjistit v konzoli URL všech AJAXových požadavků, opět dohledat, která část aplikace je má na starost. A v tomhle stadiu už bych mohla kouknout do modelu na SQL dotazy, spustit si je v Admineru a opravit data v DB.
Je to možná zbytečně komplikované, ale nejspíš bych sama použila tenhle postup, hlavně u cizí/zděděné aplikace.
snazimse
Profil
Tori:
Díky za reakci, někdy je poměrně těžké,zjistit jak to funguje.
Co nejrychleji,protože je toho hodně.

Ale pokud to nebude, v databázi a ukládalo se to do souboru,což je netypické v některých případech.
Tak by to bylo zbytečné opravdu komplikované.

Děkuji!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0