Autor Zpráva
niobi
Profil
Ahoj,

potřeboval bych poradit. Vyvíjím webovou mobilní apku (na platformě Windows Phone 8, ve které potřebuji zajistit následující.

Pokud člověk klikne na tlačítko "Vytvořit fotku"

aby se script zachoval následovně:

Zavolám foťák > vyfotím fotku > vložím do aplikace > odešlu do db (vložení bude probíhat pomocí BLOB dávky).

Jelikož jsem nováček v těchto aplikacích nenapadá mě způsob jak z web aplikace zavolat foťák a vložit vyconeou fotku zpět do aplikace.

Děkuji za pomoc.

PS: zkoušel jsem všemožně se dotazovat strejdy googla, ale asi to neumím správně formulovat.
Joker
Profil
niobi:
U webové stránky (v HTML, CSS) asi nijak, možná přes nějaký plugin (Flash?), ale ten zas kolik procent uživatelů bude mít. V mobilní aplikaci na to nějaký postup bude.
Str4wberry
Profil
To snad řeší sám prohlížeč / operační systém. Po kliknutí na klasické upload políčko se jako jedna z možností nabídne něco vyfotit.

Zkuste to třeba tady: img.djpw.cz — na iPadu to tak funguje.

Pro přímé vybrání foťáku by snad mohlo sloužit:
<input type="file" accept="image/*;capture=camera">

Nebo:
<input type="file" accept="image/*" capture="camera">

Ale netestoval jsem.
niobi
Profil
Str4wberry:
Super děkuju za tip, myslel jsem si to, že by to mohlo jít takto :)
Str4wberry
Profil
Když už si s tím budete hrát, můžete, prosím, potom dát vědět, co a jak (ne)fungovalo?
niobi
Profil
Str4wberry:
Tento problém jsem vyřešil tím jak popisujete, ještě se musím přeloupat na to jak ten daný soubor nahrát přes WP 8 na server ... to bude jak tak čtu taky asi poděl.

Jinak správný zápis toho je ten druhý případ
niobi
Profil
Největší problém bude přenášecí script, jelikož WP8.1 neumí zapracovat na FILES[] :(

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0