Autor Zpráva
tamiklanger@seznam.cz
Profil *
Zdravím,
mám webové stránky, kde mám v záhlaví uvedené jednotlivé položky menu (přihlášení, kontakt, o nás apod.). Při zobrazení webových stránek na menším rozlišení, například na mobilním telefonu, bych potřeboval vytvořit tlačítko menu, které se uživateli zobrazí pouze od určitého rozlišení a uživatel si ho rozklikne a zobrazí se mu tyhle položky (přihlášení, kontakt, o nás apod.). Můj názor je řešit to přes CSS přes @media a velikost rozlišení, konkrétně to nejprve skrýt pomocí display: none a při menším rozlišení by se to zobrazilo pomocí visibility: visible. To ale nefunguje, když zadám vlastnost display:none, tak se mi to při menším rozlišení pomocí vlastnosti visibility nezobrazí. Pravidlo CSS, bere se poslední uvedené pravidlo, splňuji a ani tak to nefunguje.
lionel messi
Profil
tamiklanger@seznam.cz:
Můj názor je řešit to přes CSS přes @media a velikost rozlišení, konkrétně to nejprve skrýt pomocí display: none a při menším rozlišení by se to zobrazilo pomocí visibility: visible. To ale nefunguje, když zadám vlastnost display:none, tak se mi to při menším rozlišení pomocí vlastnosti visibility nezobrazí.
Display a visibility sú dve navzájom odlišné CSS vlastnosti. Buď skryješ element pomocou visibility: hidden (zaberie miesto) a zobrazíš pomocou visibility: visible alebo prepínaš z dislplay: none na niektorú zo zmysluplných hodnôt display. Čiže pomocou visibility nikdy neprebiješ display: none.
juriad
Profil
Vlastnosti display a visibility jsou odlišné.

Pokud něčemu nastavíš display: none, musíš pro zobrazení nastavit display: block, nebo inline, nebo co to vlastně má být.
Visibility na druhou stranu skryje prvek (ale ponechá volné místo) při visibility: hidden, a takto skrytý prvek lze opět zobrazit pomocí visibility: visible.

Kombinací těchto pravidel se ti nepovede zobrazit něco, co ta druhá vlastnost skryla.
tamiklanger@seznam.cz
Profil *
Jasný, moje blbost. Už mi to dochází.
A Váš názor na to řešit to přes @media a velikost prohlížení?
lionel messi
Profil
tamiklanger@seznam.cz:
A Váš názor na to řešit to přes @media a velikost prohlížení?
Podľa mňa je to v poriadku. Možnosti riešenia responzívneho dizajnu sú v zásade dve:
1. Pomocou tzv. media queries (čiže @media).
2. Prostredníctvom subdomény zvlášť pre mobily a detekcie prehliadača s prípadným presmerovaním (trebárs http://m.exapmle.com.
tamiklanger@seznam.cz
Profil *
Ok, díky za odpověď. Budu to řešit přes media queries.
Chamurappi
Profil
Reaguji na lionela messiho:
Prostredníctvom subdomény zvlášť pre mobily a detekcie prehliadača s prípadným presmerovaním
Tak či tak je slušné dát uživateli na výběr a volbu si pamatovat v cookie, potom je ale celkem nesmyslné mít mobilní verzi na jiné adrese. Nevím, proč vůbec bývá tato možnost zmiňována jako alternativa k @media queries. Alternativou k větvení u klienta je větvení na serveru, adresy s tím nesouvisí. Myslím, že emkovou subdoménou si jde v současné době jen ublížit, což serverovému větvení zbytečně kazí pověst.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0