Autor Zpráva
marian34
Profil
Zdravím,poprosím o načrtnutie možného spôsobu riešenia ako načítať a zobraziť stránku(na existujúcich webových stránkach,ktoré bežia v tej istej sieti) aplikácie,ktorá beží vo vnútornej sieti a má vlastné webové rozhranie.
Keeehi
Profil
Mám dneska náladu dovádět věci ad absurdum. Snad mi to ostatní prominou.
marian34:
Jedno z možných řešení je přijmutí pracovní síly, která bude mít za úkol stránku vytisknout na jehličkové tiskárně a pak s ní doběnout na za tím, kdo to potřebuje a vložit ten vytištěný list mezi něj a monitor tak, aby se zdálo, že je to ve skutečnosti na monitoru.

- tím chci říct, že jste nám dodal velmi málo informací na různá omezení a máme tedy celkem poměrně rozsáhlý prostor pro vymýšlení nesmyslů jelikož naše standardní křišťálová koule pro věštění těchto omezení je rozbitá a tedy v opravě a záložní nemžeme najít.

Zkusím to ještě jednou. Jaké máte 1) požadavky, 2) jaká máte naopak omezení. Napište všechno co víte. Čím více tím lépe.
marian34
Profil
Niečo takéto:
<script type="text/javascript">
<!--
function redirect() {
    window.location.href = "http://192.168.1.8:8090";
}
</script>
<input type="submit" onclick="redirect()" style="color:blue" value="Kontrola pripojenia">
no takto ma to presmeruje komplet na tu aplikáciu,čo nechcem(pretože sa cez tie stránky dá aplikácia ovládať).Potrebujem len zobraziť stránku a nič viac.
Keeehi
Profil
marian34:
To už je lepší. Tak si to tedy schrňme. Máte nějakou aplikaci která běží na adrese 192.168.1.8:8090. Když v prohlížeči zadáte tuto adresu, tak se zobrazí ta aplikace a jde ovládat. A vy byste chtěl vytvořit něco, co by dejme tomu vytvořilo z tohoto rozhraní obrázek a ten poslalo uživateli, protože v obrázku se nedá na nic kliknout. Je to tak?

Pokud ano, pak mám 2 otázky: Co je to za aplikaci? A co mně, jako útočníkovi, zabrání, abych nepoužíval cokoliv byste vytvořil a místo toho si zadal do prohlížeče 192.168.1.8:8090?
marian34
Profil
Keeehi:
Na web,ktorý má zobraziť stránku 192.168.1.8:8090,pristupuješ z WAN.
_es
Profil
marian34:
No a prečo teda nemáš tú aplikáciu nejako zabezpečenú, keď ti vadí, že je k nej prístup?
Keeehi
Profil
marian34:
Takže to co jsi navrhoval a bál v [#3] je tedy nemožné neboť by to přesměrovalo návštěvníka v jeho lokální síti a ne ve vaší. Tak toto bychom měli.

A teď ještě toto:
- co to má zjišťovat? Obrázky, čísla, videa něco jiného
- jaká jsou omezení webu/serveru která má zobrazovat ty informace. Co můžeme, musíme a nebo nesmíme použít?
marian34
Profil
Chlopi nehľadajte za tým nič nekalé(nič netreba zabezpečovať).Proste mám web,na ktorom by malo byť tlačítko,ktoré zabezpečí načítanie stránky z lokálnej siete(predstavte si,že tam beží ďalší web,ktorý nie je portovaný vonku),s tým,že načítaná stránka sa nebude dať ovládať.
Keeehi
Profil
Já s tím končím. Když neumíte dodat odpověď na přímo položené otázky, ať to s vámi zkouší někdo jiný. Já mám trpělivost jen jednu. Jsou tu i další kteří na rozdíl od vás spolupracují.
_es
Profil
marian34:
no takto ma to presmeruje komplet na tu aplikáciu,čo nechcem(pretože sa cez tie stránky dá aplikácia ovládať).
nič netreba zabezpečovať
No tak keď nič netreba zabezpečovať, prečo ti vadí, že sa dá tá aplikácia „ovládať“? Čo zabráni hocikomu z tvojej lokálnej siete zadať adresu http://192.168.1.8:8090 priamo do prehliadača a na tú plánovanú verziu so znefunkčneným ovládaním sa vykašľať?
marian34
Profil
Keeehi:
A vy byste chtěl vytvořit něco, co by dejme tomu vytvořilo z tohoto rozhraní obrázek a ten poslalo uživateli, protože v obrázku se nedá na nic kliknout. Je to tak?
niečo také by mohlo byť riešením...
_es:mne nevadí,že sa dá aplikácia ovladať(lokálne) a z lokálu sa pripájam len ja.
_es
Profil
[#11] marian34:
To chceš sám sebe zakázať ovládanie aplikácie? Či to má byť dostupné mimo tej lokálnej siete? Tá aplikácia je snáď nejaká tajná, keď si ju neprezradil? Asi má aj nejakú dokumentáciu, či nie?
KryVosa
Profil *
Takže chápu-li to správně, potřebuješ, aby se daná aplikace dala ovládat lokálně, ale komukoli "odjinud" by ukázala jen obrázek?
marian34
Profil
Asi tak.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0