Autor Zpráva
xlifer
Profil
Mám formulář ve kterém je více INPUT checkbox polí a potřebuji při změně zakliknutí/odkliknutí kteréhokoliv z těch polí formulář automaticky odeslat přes document.form.submit();

Můj dotaz: Lze situaci zařídit událostí na celý formulář, abych nemusel do každého INPUT checkbox pole vkládát událost onChange="document.form.submit()". ?

Díky a tip.
juriad
Profil
Můžeš si napsat skript, který událost zaregistruje: Živá ukázka
Ale není mi jasné k čemu je to dobré.
xlifer
Profil
juriad:
Ale není mi jasné k čemu je to dobré.
Když bude ve formuláři třeba 50 checkboxů, tak abych nemusel ke každému INPUT zapisovat do kódu ...submit(); tedy v principu jde pouze o úsporu kódu. 50x "onChange="document.form.submit()" = 1.6kb kódu. Možná to nemá smysl úplně řešit, ale jen mě zajímalo, zda je nějaké pohodlnější řešení jak nastavit údalost na celý formulář. Což tvoje živá ukázka řeší... Díky za tip.
juriad
Profil
Mě nějak nenapadá, proč bys měl chtít submitovat po zaškrtnutí inputu. Co když se uživatel překlikne? To se při padesáti inputech může dost dobře stát. Třeba si okamžitě nevšimne vhodnější možnosti a zaškrtne první, který alespoň trochu odpovídá. Jsi si jistý, že to mají být checkboxy?
Keeehi
Profil
juriad:
Tipuji že chce dosáhnout automatického ukládání nějakého nastavení. Aby uživatel nemusel klikat na tlačítko uložit.
xlifer
Profil
juriad:
Jedná se mi o výpis, který lze ovlivnit ruznými vlastnostmi. Jako když např. někde v eshopu vybíráte zboží dle parametrů, tak také se vždy klikne na daný parametr a výpis se obřerství podle parametrů vždy po kliknutí, aby nemusel uživatel označit a pak teprve dát zobrazit výpis. Nechci zacházet do detailu, že to lze řešit Ajaxem apod. Já to mám technicky, že se mi musí stránka znovu načíst, tedy formulář odeslat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0