Autor Zpráva
SirDoxik
Profil
Dobrý den, Dneska jsem přemýšlel jak je udělaný OpenSource textový editor Brackets.io (Mimochodem jeden z nejlepších editorů na psaní webů co znám). Stáhl jsem si source code a zjistil jsem že je celý napsaný v HTML/CSS. Proto se Vás ptám jak je to možné? Dříve jsem nikdy neslyšel o aplikaci která běží na Windows a je napsaná ve webových jazycích.
sitole
Profil
To jsem tedy také neslyšel, ale moje úvaha zní..
"Je tedy možné že program funguje jako jakýsi interentový prohlížeč do kterého jsou jen načteny webové soubory."
xROAL
Profil
SirDoxik:
Proto se Vás ptám jak je to možné?
Pozri sa napr. na PHP desktop alebo Nightrain.
Ide o aplikácie, ktoré v sebe majú nejaké jadro prehliadača (napr. WebKit, alebo sa spoliehajú na IE vo Windowse) a jednoducho vykreslujú lokálne súbory. Oba spomenuté majú navyše aj PHP parser, takže pokojne môžeš napísať "Windowsovú aplikáciu" aj za pomoci PHP.

Presne ako píše [#2] sitole:
Je tedy možné že program funguje jako jakýsi interentový prohlížeč do kterého jsou jen načteny webové soubory.

Netreba v tom hľadať žiadne zázraky, je to fakt len prehliadač bez ovládacích prvkov.
Radek9
Profil
SirDoxik:
Napsali si pro to vlastní engine nazvaný brackets-shell. V principu to funguje tak, že se vezme WebKit (v tomhle případě, tuším, přímo Chromium), ořeže se to o prohlížečové UI prvky a pustí se v tom webová aplikace, která má ale navíc i přístup k nativním API systému.
Existuje alternativní (a podle mě i o dost lepší) projekt NW.js, který funguje právě nad Chromiem a navíc ještě nad Node.js, takže můžeš použít i nepřeberné množství knihoven z npm repozitáře.
SirDoxik
Profil
Radek9 Moc děkuji za vysvětlení. Já si také myslel že to nebude pomocí Visual Studia například, jelikož se tam dají ukladat věci na diska atd a to by to prostě nezvládlo.
Radek9
Profil
SirDoxik:
Jestli myslíš tu komponentu webového prohlížeče (nebo jak se to jmenuje), tak tam by to teoreticky taky bylo možné přes ActiveX prvky. S možnostmi Node.js se to ale moc nemůže rovnat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na SirDoxika:
Dříve jsem nikdy neslyšel o aplikaci která běží na Windows a je napsaná ve webových jazycích.
Ulož si normální HTML stránku, přepiš příponu na HTA a pak půjde spustit jako aplikace (při čemž se použije jádro Exploreru) a bude mít i práva jako aplikace. Přes FileSystemObject tedy může i zapisovat na disk, přes jiné ActiveX přistupovat do registru, komunikovat po síti, zpracovávat excelové tabulky…

Už ve Windowsu 98 bývaly takové ty informační postranní panely v Průzkumníkovi napsané v HTML, není to zase taková novinka. Téměř nikdy to ale nebude tak rychlé a nenáročné jako srovnatelná nativní aplikace.
Z rozšířených prohlížečů byla stará Opera jediná, která neumožnila použít své vykreslovací jádro mimo prohlížeč.


Reaguji na Radka9:
S možnostmi Node.js se to ale moc nemůže rovnat.
Záleží jen na tom, jaké ActiveX má k dispozici v systému.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0