Autor Zpráva
Sunny222
Profil
Dobrý den všem,

zabývám se zprovozněním prihlašování přes Facebook nebo Google na našem webu. Implementování jejich API docela šlo a přihlašování funguje.
Setkal jsem se teďka ale s problémem jak to reálně použít.

1. Facebook po přihlášení uloží session a tom, že jsem přihlášen, a tím pádem když jsem u nás webu, vypadá to jako bych zde byl přihlášen jen proto, že jsem přihlášen na facebooku.

2. Když se mi přihlásí uživatel přímo skrze webovou databázi, můžu manipulovat s jeho záznamem měnit různé parametry. Ale když je uživatel přihlášen přes facebook, jak to spojit s naší databází? Přihlášení přes facebook je tím pádem jen jistej druh autentizace že je člověk nějak ověřený ale nemůžu s ním moc pracovat. Vím o něm pár údajů jako email, jméno atp ale to je vše. Když si bude chtít takovejhle uživatel zapnout na svém profilu u nás na webu jistou funkci, jak příště poznám že to byl on když mu to nemůžu zapsat do databáze ?
aDAm
Profil
Propojit FB uživatele a uživatele tvé stránky? Když se bude uživatel poprvé přihlášen tak mu uděláš záznam u sebe a propojíš si to přes IDčka.
martin1312
Profil
Pri implementacii FB loginu si musel nejako riešiť aj registráciu. V tomto bode si uložíš FB ID užívateľa do svojej DB ku normálnym užívateľom, niečo ako spárovanie FB užívateľa s tvojim. Popíšem, ako som to riešil ja:
vlastnosti:
- na web sa dá zaregistrovať a prihlásiť normálne bez FB (nutné zadať email pri registrácii)
- na web sa dá prihlásiť aj cez FB

Postup:
1. Užívateľ sa chce prihlásiť cez FB
2. Aplikácia prijme od FB response so základnými údajmi užívateľa z fb: fb_meno, fb_email...
3. Aplikácia skontroluje, či sa v databáze už nachádza info o tom, že užívateľ je spárovaný s možnosťou prihlásenia cez FB
4. Ak áno, pomocou FB ID (kt. bolo predtým uložené do DB) si zistí ID užívateľa normálneho a toho prihlási
5. Ak nie, skúsi na základe prijatého emailu z fb vyhľadať v DB, či existuje užívateľ s rovnakým emailom (ak bol predtým zaregistrovaný normálnou cestou). V tomto bode máš na výber urobenie viac vecí, môžeš ich rovno spárovať podľa emailu (čo nie je moc bezpečné), môžeš oznámiť užívateľovi, že či si praje priradiť FB login k danému userovi a žiadať potvrdiť heslom pri prihlásení...
6. Ak email nebol nájdený, vytvoríš novú registráciu na webe z údajov prijatých z FB a následne tak isto uložíš aj FB ID, aby pri ďalšom prihlásení sa nevytvorila nová registrácia

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0