Autor Zpráva
JaPaJP
Profil
Zdravím , mám problem s zarounaní obrazku vedle textu . Už jsem zkošel ALIGN="left" ale stale nepomaha :( . Zde je kod: živa ukazka.
Muže mi prosím někdo pomoct? Předem děkuji za rady.
juriad
Profil
Stačí přidat:
.obsahsekce img {
    float: left;
}
Případně marginy si už snad dokážeš srovnat sám.

Jen pozor na to, že kdyby text byl výškově kratší než obrázek, tak se stane nepěkná věc - obrázek vyteče ven; viz Odkaz
Řešením je ukončení plavání buď overflow na předkovi nebo na konec bloku přidat čistič (něco s vlastností clear). Viz float
JaPaJP
Profil
juriad:
moc děkuji , marginy už přidal: ukazka ale ještě bych potřeboval nějak odstranit nahoře a dole mezeru aby to bylo cely dokola jenom 10px. Muže mi prosím poradít? Vím že to bude stemi marginy.
juriad
Profil
Odstavec mám nějaký výchozí horní margin. Tak mu ho prostě vynuluj: margin: 0;. V případě obrázku budeš muset nastavit jen pravý a dolní (zbylé musí zůstat nezměněné = 0): margin: 0 10px 10px 0; Odkaz

Alternativně můžeš zrušit ten padding, nastavit overflow: hidden; a obojímu (obrázku i odstavci) dát obecný margin: 10px;. Odkaz

To, že pod obrázkem je velká mezera závisí na fontu (prostě se tam celý řádek textu na výšku nevejde). Nesnaž se to nějak nabastlit, nikdy si nemůžeš být jistý, jakým fontem se text vypíše (uživatel může mít vynucený svůj oblíbený, může mít nastavenou minimální velikost, může mít zazoomovaný text).
JaPaJP
Profil
Děkuji za rady.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0