Autor Zpráva
anonymníí
Profil *
Ahoj,

vím, že to sem až tak úplně nepatří, nicméně věřím, že by někdo poradit mohl, že někdo zkušenosti s úpravou dokumentů má.

Konkrétně bych potřeboval v MS Excel for MAC 2011 (v jiných verzích, včetně starších pro Win to bude asi podobné) nastavit dokumentu záhlaví a zápatí, které se bude tisknout (resp. konvertovat do PDF) a bude bezokrajové. Pozadí je obrázkové a je ve formátu PNG (možno ale generovat jakékoliv).

Zatím jsem na vložení pozadí našel následující (mám AJ verzi, překlad možná nebude shodný s CS verzí):
- Soubor > Tisk
- Nastavení stránky
- Záhlaví/zápatí
- Upravit záhlaví (Customize Header)
- Vložit obrázek
- Upravit obrázek (Format picture)

Jenže obrázek se mi vloží s okraji dokumentu, tzn. nějakých 2cm od krajů a zmenší/ořízne se (protože má velikost plné šíře A4).
V dokumentu mohu nastavit nulové okraje, nicméně ty v reálu stejně nulové nejsou (dle náhledu dokumentu jsou tak 3mm).

Máte někdo s tímto zkušenosti?
Za jakoukoliv radu předem děkuji.
lionel messi
Profil
anonymníí:
V dokumentu mohu nastavit nulové okraje, nicméně ty v reálu stejně nulové nejsou (dle náhledu dokumentu jsou tak 3mm).

Vo verzii 2010 pre Win môžeš nastaviť na nulu aj okraje papiera pri tlači, skús skombinovať s nulovými okrajmi dokumentu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0