Autor Zpráva
exoslav
Profil
Čau,
zajímalo by mne, jak byste udělali přepínání mobilní/desktopové verze webu. Když dělám nějaký web doma, tak mám tento "switch" udělaný přes PHP, kde si zjistím, zda uživatel kliknul na button "přepnout mobilní/desktopovou verzi webu", dle toho nasetuji cookies a v podmínkách poté ne/načítám CSS. Funguje to celkem obstojně. Problém je, že jsem nyní nastoupil do rozjetého projektu, a požadavek je takový, že to přepínání desktop/mobil chcou na webu také. Web ale neběží na PHP, styly jsou už napsané (SASS) a přepínání responze je udělané přes javascript (je to udělané tak, že pokud jsem na mobilu a kliknu, že chci desktop, javascript hodí do hlavičky metatag viewport s nějakou pevnou šířkou) - s tím jsem se ještě nesetkal, nevím jestli to je tak správně, nicméně jsem to testoval na mobilu a některé části webu po přepnutí blbnout (např. menu jakoby floatuje celou stránkou). Dalo by se to přes javascript udělat i nějak jinak (popř. úplně jiným řešením)? Např. úplně oddělit styly pro responzi (používáme boostrap 3, nevím přesně, jak bych oddělil tyto CSS), ty dát do samostatného souboru a ten poté ne/načítat v závislosti na tom, jaký layout chceme zobrazit? Zajímá mě Váš názor, mockrát díky.
Kcko
Profil
Automaticky podle rozlišení; tj. tak jak se to dneska řeší (každý element na stránce je nějakým způsobem zoptimalizován pro daný breakpoint).
Str4wberry
Profil
Mně tenhle postup s odebíráním viewportu přijde dobrý.

Jen bych pro desktopové zobrazení na mobilu nenastavoval pevnou šířku, ale prostě tam tu značku vůbec nedával, ať si stránku prohlížeč zobrazí, jak uzná za vhodné.

Nenačítat pár zbytečných stylů pro jiné rozměry viewportu většinou nepřináší takovou datovou úsporu, aby to mělo smysl řešit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0