Autor Zpráva
Milan1236000
Profil
Proč nejde tučně jen část optionu?
Když už jsem u selectu, proč se v Chromu nezobrazí obrázky?

Moderátor Chamurappi: Titulek „Select option“ nevystihoval podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Keeehi
Profil
Milan1236000:
Protože to prostě nejde. Ve spouště případů se prohlížeče o formulářové prvky ani nestarají a jejich vykreslování nechávají na operačním systému.

Možností by bylo nepoužívat klasické formulářové prvky, ale nahradit je nějakým HTML, CSS a JS kódem, který by fungoval stejně. A existuje spousta takových projektů. Bohužel jsem však neviděl zatím ani jeden, který by implementoval správně a všechny vlastnosti formulářových prvků.
Milan1236000
Profil
Keeehi:
Zkusím se po něčem jiném podívat. Díky.
Proč ale se v Chromu obrázky na pozadí v optionu nezobrazí, a třeba ve Firefoxu jo?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Milana1236000:
Na chování Chromu nevidím nic divného, stejně se chová i Internet Explorer, jak sis jistě ověřil. Jen Firefox věnuje <option>ům větší péči (ale ne o moc větší).
Čeho přesně potřebuješ dosáhnout?
Milan1236000
Profil
Chamurappi:
Jasně, zkoušel jsem i IE, Edge, Operu a FF, ale jen ve FF to opravdu jde.
Dělám takové hodnocení jako je na CSFD s obrázkovými hvězdami. Tam je to udělané přes seznamy <ul> a <li>. Já jsem to chtěl udělat přes formulář, ale už aspoň vím, proč to tam tak je, když to přes formulář (zatím) nejde.
Třeba se někdy v budoucnu přidá podpora, ale teď to asi zřejmě taky udělám přes seznamy. :DD
Chamurappi
Profil
Reaguji na Milana1236000:
Hm, to je docela pochopitelný záměr, ohodnotil bych ho třemi hvězdičkami z pěti: ★★★☆☆

Ale pohodlnější by mi přišlo – pokud má uživatel možnost později své hodnocení změnit – kdyby šlo hodnotit jedním klikem. Schování do <select>u zbytečně brzdí, protože jeden klik musíš vynaložit na jeho rozbalení a na iPhonu se pak dokonce ještě jedním ťuknutím musí potvrdit hodnota. Je to jako krytkou jištěná spoušť ve stíhačce – nejprve odjistit, pak střílet – protože střelba způsobuje nevratné změny, u ní musí být jistota, že je úmyslná. Ale (vratné) hodnocení čehokoliv není nutné takto zabezpečovat…
Milan1236000
Profil
Chamurappi:
Teda, plné a prázdné symboly hvězd mě nenapadly, taky skvělý nápad. :)
Pro zrychlení hodnocení by se to mohlo udělat pomoci radio buttonů, případně s potvrzovacím tlačítkem.
Díky. ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0