Autor Zpráva
grimword
Profil
Mám na stránce <a href> a chtěl bych jej nahradit <input type="submit">. Jde to nějak udělat?

Já sám bych to udělat asi takto:

<form action="http://www. . cz/" method="post">
         <input type="submit">
</form>

Bohužel Google mi ukazuje jen jak to udělat opačně. Jak nahradit button odkazem. A tak si nedokáži ověřit, že můj způsob je OK?
ProbablyYes
Profil
<input type="button" value="odkaz" onclick="window.location.href='http://example.com';">

O různých metodách přesměrování je zde článek.
Přesměrování pomocí formuláře je teoreticky možné a když už, nahraď method post za get.

Nutno však říct, že obě metody jsou nesmírně nemotorné.
anonymníí
Profil *
grimword:
Špatně je už jen ta myšlenka. Odkazovat má odkaz, podle toho se taky jmenuje. Proč to potřebuješ?

ProbablyYes:
Formulář se odesílá na adresu v atributu action, pokud se s daty dále nepracuje, bude lepší skutečně POST k vyhnutí se parametrů v URL.
Bubák
Profil
grimword:
Já sám bych to udělat asi takto:
Máš to správně, musí to fungovat, pokud action bude směřovat na platnou URL.
Živá ukázka
Odkaz

Jak píše anonymníí, na odkazy jsou odkazy.
_es
Profil
grimword:
Ten „odkaz“ fungovať v prehliadačoch bude, no asi ho nebudú prehliadače vyhľadávače brať do úvahy. Asi aj preto „Google mi ukazuje jen jak to udělat opačně.“. Okrem toho, normálny odkaz je odoslaný metódou GET, nie metódou POST. Otázny je preto účel tvojej snahy.
xROAL
Profil
A nestačilo by ho cez CSS naštýlovať, aby to vyzeralo ako tlačítko, ale pri tom to stále bol bežný odkaz (<a>)? Vážne to musí "fyzicky" byť <input>?
Bubák
Profil
xROAL:
A nestačilo by ho cez CSS naštýlovať, aby to vyzeralo ako tlačítko
Vzhled takového tlačítka záleží na kombinaci prohlížeč × operační systém, takže univerzální řešení neexistuje.
grimword
Profil
Ok, díky!

BTW: Jedná se o firemní systém na správu zakázek apod., který běží v prohlížeči. A tak je žádoucí, aby některé "odkazy" vypadaly jako tlačítka.
Petr ZZZ
Profil
Bubák:
Vzhled takového tlačítka záleží na kombinaci prohlížeč × operační systém, takže univerzální řešení neexistuje.
To ale potom platí i pro ten input, ne?

grimword:
Tohle - Odkazy jako tlačítka - nestačí?
Str4wberry
Profil
O vytvoření odkazu vypadajícího jako tlačítko jsem psal tady: Odkaz vypadající jako tlačítko

Od Internet Exploreru 9 by mělo stačit umístit značku <button> do odkazu: Živá ukázka

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0