Autor Zpráva
shooow
Profil
Zdravím,

aktuálně řeším problém s kterým nemohu pohnout. Na stránce report.php?email="neco@email.cz" vypisuji záznamy z db (pro uživ. neco@email.cz, které jsou určitého typu, na stránku je vypisuji právě podle toho typu do jednotlivých záložek (pozn. využívám semantic UI)

Záložky:
<div class="ui top attached tabular menu">
                <a class="active item" data-tab="Typ 1">Typ 1</a>
                <a class="item" data-tab="Typ 2">Typ 2</a>
                <a class="item" data-tab="Typ 3">Typ 3</a>
</div>

Obsah záložek - výpis:
<div class="ui bottom attached active tab segment" data-tab="Typ 1"> Výpis dat typu 1 ... ... </div>
<div class="ui bottom attached tab segment" data-tab="Typ 2">Výpis dat typu 2 ... ... </div>
<div class="ui bottom attached tab segment" data-tab="Typ 3">Výpis dat typu 3 ... ... </div>


Přepínání záložek:
<script>
    $(document).ready(function(){
        $('.tabular.menu .item').tab({history:false});
    });
    </script>

Nyní mám ale problém v tom, že každá záložka obsahuje formulář, ten se zpracovává mimo a po uložení do db přesměruji zpět na stránku daného uživatele ( report.php?email="neco@email.cz"), potřeboval bych po přesměrování zpět zobrazit právě tu záložku, kde uživatel formulář odesílal - aby docházelo k tomu, že po uložení formuláře na záložce Typ 2 se po zpracování formuláře přesměrovalo opět na report.php?email="neco@email.cz", ale active bude záložka, kde ukládal formulář.
RastyAmateur
Profil
Nebylo by lepší to udělat přes ajax()?
shooow
Profil
RastyAmateur:
Je to jen jednorázová akce "anketa" nechci s tím ztrácet moc času, určitě přes ajax() ano ale co se týká JS a AJAX moje znalosti jsou okolo "0". Dokážu při přesměrování z formuláře zjistit jaký "Typ" uživatel ukládal, akorát nevím jak v tomto řešení viz. výše při přesměrování zobrazit právě tu záložku

report.php?email=neco zde <form> v záložce "Typ 2" zpracovává send.php, v něm po uložení do db přesměrovávám na report.php?email=neco, v send.php mám informaci, že se jedná o Typ 2 ale nevím jak po přesměrování "pustit" záložku "Typ 2"
RastyAmateur
Profil
maximálně pomocí get přenést zpět i informaci o typu a podle toho vygenerovat js script.
shooow
Profil
RastyAmateur:
přesně to jsem myslel, trošku mám problém s tím "vygenerovat js script", zkoušel jsem vyhledat něco podobného, ale zatím bez výsledky, nějakou funkci, nástřel jak by to mohlo fungovat, když už mám informaci, kterou záložku potřebuji "pustit" ?
RastyAmateur
Profil
Vůbec netušim, co je sematic ui, ale zkusil bych to data-typ předělat na id a pak udělat něco jako
$("#<?php echo $_GET["typ"]; ?>").show(0);

Snad by to mohlo jít, a asi by to šlo udělar i s tim data-typ, ale bylo by to delší...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0