Autor Zpráva
Daysy
Profil
Ahoj!
Na blogger.com mi kdysi nějaká slečna pomáhala s designem blogu a nastavovala to v HTML. Už jsou to asi 2-3 roky, od té doby jsem nic v nastavení designu a vzhledu neměnila. Teď si chci změnit font písma z Arial na Josefin sans, ale v normálním nastavení to nejde. Písmo nastavím, uložím, ale na blogu je prostě pořád Arial. Asi to teda bude v HTML. Jak si teda můžu změnit font na Josefin sans na celé stránce plus třeba v menu změnit velikost písma v HTML?
Tomáš123
Profil
Daysy:
Obyčajne sa takéto úpravy prevádzajú v CSS. Teoreticky to môžeš v HTML hľadať pod značkou <font>. V CSS sa takéto nastavenia vyskytujú buď pod všeobecnou vlastnosťou font alebo čiastkovými vlastnosťami font-family a font-size.

Ak si nebudeš vedieť rady, nezabudni priložiť odkaz na stránku, o ktorej hovoríš...
Daysy
Profil
Tomáš123:
Jedná se o tento blog.
days-of-daysy.blogspot.cz
Tomáš123
Profil
Daysy:
Neviem, či je to všetko, ale na riadkoch 45 - 69 v indexovom súbore máš všade deklarovaný sans-serif (určite vidíš na stránke Arial?).

Ďalej máš v jednom CSS súbore deklarovaný Arial desaťkrát. Pred každý arial napíš "Josefin sans", (aj s tou čiarkou). Pre zjednodušenie vyhľadávaj výskyt slova arial pomocou Ctrl+f.
noko
Profil
Tomáš123, Daysy:
Ten blog je u Blogspotu - klikací služby, tam CSS asi jen tak měnit nejde.
Daysy:
Pokud to vůbec jde tak musíš někde v nastavení.
lionel messi
Profil
noko:
Tomáš123, Daysy:
Ten blog je u Blogspotu - klikací služby, tam CSS asi jen tak měnit nejde.

Opak je pravdou.
Daysy
Profil
noko:
Právěže by to mělo fungovat v nastavení, normálně tam jdou takovéhle jednoduché věci nastavit, nastaví se typ písma, uloží se a hotovo, ale právě mi to nefunguje a dozvěděla jsem se, že může být chyba v html.
jujklu
Profil
Font lze ovlivňovat tagy <font> (starší), nebo <span> (novější). Viz Úprava textu » font a Úprava textu » span. Podle toho co zde čtu se ale asi nedá měnit přímo HTML kód.
noko
Profil
lionel messi:
Tak to jsem nevěděl, omlouvám se že špatně radím, většina mainstreamových služeb to nepodporuje.
jujklu:
Ani ten <span> není nic úžasného. Nejlepší je to přes CSS.
edit: jasně ve spanu je to taky přes css, ale používá se inline zápis, což není ideální.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0