Autor Zpráva
Čeluk
Profil
Jak funguje na tomto webu www.herstyle.cz/ucesy/spravne-ucesy-pro-hranaty-oblicej že nejde levé ani pravé tlačítko myši, přitom na odkazy klikat jde. Nejde kopírovat text. Chci to u sebe na webu taky ale nevím jak na to. To je javascript? Nic jsem nenašel ve zdrojáku stránky. Která funkce to dělá?
lionel messi
Profil
Čeluk:
To je javascript?

Presne tak, konkrétne tento špek zabraňuje označeniu textu:

function disableSelection(e){if(typeof e.onselectstart!="undefined")e.onselectstart=function(){return false};else if(typeof e.style.MozUserSelect!="undefined")e.style.MozUserSelect="none";else e.onmousedown=function(){return false};e.style.cursor="default"}window.onload=function(){disableSelection(document.body)}

K tomu ešte toto:

document.oncontextmenu=function(e){var t=e||window.event;var n=t.target||t.srcElement;if(n.nodeName!="A")return false}; //postará sa o pravé tlačidlo
document.ondragstart=function(){return false}; //postará sa o ľavé tlačidlo
Čeluk
Profil
Díky moc. A co na to vyhledávače? Nebudou mi pak nějak penalizovat nebo nepřestanou zobrazovat stránky kde mám tento kód?
juriad
Profil
Čeluk:
Hlavně ten web přestanou používat lidi, protože ty tím snadno naštveš. Viz k tématu: www.zdrojak.cz/clanky/jen-je-nechte-at-si-kradou
lionel messi
Profil
Čeluk:
A co na to vyhledávače? Nebudou mi pak nějak penalizovat nebo nepřestanou zobrazovat stránky kde mám tento kód?

Nie som žiadny SEO odborník, takže moje dojmy v tejto oblasti rozhodne ber s rezervou, ale neviem o tom, že by podobné weby penalizované boli. Nekopírovateľný obsah totiž nie je fyzicky skrytý pre ľudí ani robotov.

Samozrejme, druhá vec je, čo na to povedia návštevníci, ako už spomínal juriad.

Ešte som tam našiel jednu funkciu zmenožňujúcu ovládanie pomocou CTRL+ niektorých kláves:

window.addEventListener("keydown",function(e){if(e.ctrlKey&&(e.which==65||e.which==66||e.which==67||e.which==70||e.which==73||e.which==80||e.which==83||e.which==85||e.which==86)){e.preventDefault()}});document.keypress=function(e){if(e.ctrlKey&&(e.which==65||e.which==66||e.which==70||e.which==67||e.which==73||e.which==80||e.which==83||e.which==85||e.which==86)){}return false}

document.onkeydown=function(e){e=e||window.event;if(e.keyCode==123||e.keyCode==18){return false}} //toto rieši alt a f12

PS: Formátovanie kódu je otrasné, no tak je uvedené už v origináli a nemám čas ho meniť.

Slovami klasika: www.youtube.com/watch?v=b5EAEDi0LOU
Čeluk
Profil
lionel messi:
Super dík
Plaváček
Profil
Čeluk:

Chci to u sebe na webu taky ale nevím jak na to.

Dobrá rada nad zlato: Nic podobného nikdy nedělej, pokud to se svým webem myslíš vážně.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0