Autor Zpráva
Kallerno
Profil
v Javascriptu jsem si vytvořil alert message s načasováním.Jak změním barvu pozadí v původním indexu.html, když mi naskočí tento script?


<script>
function myTimer() {
alert("bla bla bla");

}
</script>
Holi-cz
Profil *
<script> 
  function myTimer() { 
    document.body.style.background = 'red'; //Red se dá vyměnit za jinou barvu nebo její kód
    alert("bla bla bla");
  } 
</script>
Kallerno
Profil
Holi-cz:
Funguje, díky, a jak nastavím, že po odkliknutí toho alerta se zase pozadí indexu vrátí zpět?
Holi-cz
Profil *
To nejde. Alert box si definuje každý prohlížeč sám a není možné ho změnit. Máš několik možností

- Sám si vytvořit nějaké řešení, kdy při akci jakou požaduješ se otevře div, který překryje stránku a obecně se bude chovat jako alert, akorát si ho sám nastyluješ
- Použít modální okna z Bootstrapu (link)
- Použít knihovnu SweetAlert (link)
- Použít a nastylovat dialog z jQuery UI (link)
- Použít tohle řešení z JSFiddle (nejsem autor; link)
- Nebo nechat standardní vzhled, protože jsou na to lidi zvyknutí


Pardon, špatně jsem si přečetl otázku :). Myslel jsem, že jsi chtěl změnit pozadí alert boxu.


Pokud po odkliknutí alertu chceš vrátit pozadí zpět, tak ten kód na změnu pozadí dej i za alert, tedy

document.body.style.background = 'red'; //Red se dá vyměnit za jinou barvu nebo její kód
alert("bla bla bla");
document.body.style.background = 'white'; //Kód se provede až po zavření alertu, stránka bude opět bílá
juriad
Profil
<script> 
  function myTimer() { 
    document.body.style.background = 'red'; //Red se dá vyměnit za jinou barvu nebo její kód
    alert("bla bla bla"); // alert zablokuje skript, dokud ho uživatel neodklikne
    document.body.style.background = ''; // zruší nastavení barvy pozadí
  } 
</script>
Kallerno
Profil
juriad:
díky, mám to :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0