Autor Zpráva
Martin Sic
Profil
Dobrý den. Nevíte, někdo, jak do atributu opattern ve formuláři v HTML5 omezit na zadávání pouze čísel a tečky (kvůli desetinným číslům)? Děkuji moc.
Keeehi
Profil
<input type=number>
To je rozhodně nejlepší možnost. Na mobilech to ukáže přizpůsobenou klávesnici atd.
úsměv
Profil
A upozornit na desetinou tečku/čárku.
Tomáš123
Profil
Martin Sic:
How to handle floats and decimal separators with html5 input type number

Silou mocou sa snažiť užívateľa obmedziť nemá zmysel. Aj tak si tam každý vie zadať, čo chce.

Za zmienku by možno stal atribút step (ktorý nanešťastie prakticky znemožní preklikať sa k väčšej hodnote) <input type="number" step="0.01">.

Dosiahnuť neutrálne sfarbeného políčka s použitím type=number a súčasne patternu s desatinnou čiarkou sa mi nepodarilo. Typ má asi väčšiu prioritu. Bez neho to ide: Živá ukázka.
Keeehi
Profil
S desetinnou čárkou místo tečky toho moc neuděláš. Ale když uživatel na počítači se pokusí napsat jedno a nepůjde to, tak by snad ve většině případů měl zkusit to druhé.
Input s type=number
Firefox by měl prý umět respektovat lokalizaci, takže by mělo jít obalovému elementu přidat lang="cs-CZ" a firefox by měl začít používat čárku místo tečky. Neřeší to včechny prohlížeče ale aspoň něco.

input s type=number je důležitý hlavně na zařízeních s virtuální klávesnicí a tam je čárka nebo tečka úplně jedno, protože uživatel stejně nemá na výběr. Šlo by tedy ještě rozpoznávat zařízení a těm s virtuální klávesnicí servírovat input s typem number a ostatním s typem text a patternem a javascriptovou kontrolou.
Martin Sic
Profil
Do zpracování formuláře jsem dal pomocí JavaScriptu výměnu desetinné čárky za tečku, a na vstupu <input type="number"> mi funguje jak tečka, tak čárka (což je jen dobře).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0