Autor Zpráva
Radek73
Profil
Jak dát dva tagy vedle sebe na stránku namísto běžného způsobu, že druhý začíná pod koncem prvního?
Skoro se stydím za tento dotaz.
Někdo to dělá tabulkou, ale podle mne by to mělo jít ještě jednodušeji.

Moderátor Davex: Titulek „Velmi jednoduchá záležitost“ nevystihoval podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Lonanek
Profil
Způsobů je více. Jeden z možných je zde.
Radek73
Profil
Takže se asi nelze obejít bez CSS, v prostém HTML to někdo řeší tabulkou - byl by nějaký způsob v prostém HTML bez CSS bez tabulky?
Děkuji.
Keeehi
Profil
Radek73:
I prosté HTML má vzhled který určuje CSS. A jaký, pokud žádná CSS pravidla nenapíšeš? Každý prohlížeč má svoje defaultní. Takto vypadají třeba pro chrome (webkit).

Důležité je, co to vlastně chceš vytvořit a proč se ti nelíbí CSS. Pak ti můžeme vhodně poradit.
Radek73
Profil
No, myslel jsem úplně jednoduše:aby se mi dva ( nebo tři ) prvky zobrazily vedle sebe bez použití CSS. Vypadá to možná blbě, nebojím se CSS, spíš mi jde prakticky o ten nejjednoduší zápis, myslel jsem zda k tomu nejde použít div nebo span s nějakými parametry tím nejjednoduším způsobem, prostým HTML - já třeba k tomu používám tabulku, ale i to se mi zdá být složité. A nešlo by tedy dejme tomu např. tedy za pomocí CSS zhruba zapsat: piš namísto pod sebou vedle sebe?
Keeehi
Profil
Radek73:
A nešlo by tedy dejme tomu např. tedy za pomocí CSS zhruba zapsat: piš namísto pod sebou vedle sebe?
Takto to bohužel nefunguje.

spíš mi jde prakticky o ten nejjednoduší zápis
Ten už poskytl Lonanek. Pro 3 by to vypadalo Živá ukázka.
Davex
Profil
Radek73:
V podstatě jsou ještě další možnosti, a to třeba CSS vlastnost display: inline nebo display: inline-block. Viz Display.
_es
Profil
Radek73:
Nie je jasné, na čo sa vlastne pýtaš. Aké „tagy“? Prečo „bez CSS“? No tak použi trebárs „tagy“ Úprava textu » span, tie sa zobrazia vedľa seba.
Radek73
Profil
Radek73:
Šlo mi o ten span - je to nejjednodušší způsob. Měl jsem s tím ale problém, protože span "nebere" h1 - musí se dát font size namísto toho aby to fungovalo. Můžete vyzkoušet - s h1 span nefunguje, podle mne chyba HTML.
_es
Profil
Radek73:
podle mne chyba HTML.
Nie, to je neznalosť základných vecí: Jak funguje HTML. Aký má zmysel dávať nadpis do časti textu? Zmysel takýchto tvojich dotazov je aký? Nechce sa ti naučiť sa základy CSS a význam značiek HTML? - viď Fekální styl.
Bubák
Profil
_es:
Aký má zmysel dávať nadpis do časti textu?
Sémanticly žádný, ale funguje to stejně, jako by nadpis byl v DIVu, který má deklarovaný display: inline;
Živá ukázka
Radek73
Profil
Promiň, ale já zrovna řeším případ kdy dávám nadpis stránky mezi dva obrázky vlevo a vpravo, vypadá to hezky. ( Ale dá se to vyřešit buď tabulkou anebo příkazem font namísto h1).
Trejpa
Profil
Radek73:
já zrovna řeším případ kdy dávám nadpis stránky mezi dva obrázky vlevo a vpravo
Konečně jasné zadání.

Můžeš nechat obrázky plavat po stranách.
Můžeš dát obrázky jako pozadí nadpisu.
Můžeš dát obrázky dovnitř nadpisu.
Nebo desítky dalších řešení podle konkrétnějších požadavků.

příklad

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0