Autor Zpráva
RastyAmateur
Profil
Dobrý den,

nejsem si jistý, ale mám pocit, že jsem někdy někde četl, že pomocí obyčejného css+html nebo js se dá udělat, aby se stránka stáhla do paměti prohlížeče a pak se načetla její kopie (v případě odpojení od sítě). Pletu se a pochopil jsem to tehdy chybně, nebo to opravdu jde?

Napadlo mě, že kdyby si prohlížeč (nejlépe v mobilu) opravdu dokázal stáhnout tu stránku, tak pak bych na ní mohl být i bez internetu a určité akce si ukádat pomocí JS do localstorage apod. a při připojení si je přehrát na server...

Děkuji předem,
RA
Keeehi
Profil
RastyAmateur:
Jak se to dělá nevím, ale určitě to jde. Google to umí a zvládne to u svých Docs, Sheets a pár dalších.
jujklu
Profil
Šlo by to také udělat stáhnutím do paměti zařízení a následným otevřením v prohlížeči.
PS: Pravděpodobně nebude fungovat v mobilech.
TomasJ
Profil
Dle mého názoru jde pravděpodobně o využití localStorage, kam se dokument uloží.
Fisir
Profil
Děkujeme všem za velmi konkrétní odpovědi.


Dříve se dala využít technologie AppCache, která prostřednictvím speciálního manifestu (tedy bez použití JavaScriptu) definovala, které zdroje se mají cachovat pro offline použití. Nakonec bylo rozhodnuto, že to všechno nefunguje úplně ideálně, a nyní se její podpora z prohlížečů odebírá a nahrazuje (prozatím experimentálními) Service Workers. Ty už vyžadují skriptování a jejich použití je složitější než v případě AppCache, ale zase se s nimi dá dělat víc věcí.
RastyAmateur
Profil
Děkuji za reakce, asi se rozhodnu tento plán nerealizovat :D Ale alespoň vím, na čem jsem :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0