Autor Zpráva
Tomy
Profil
Ahoj, nastavil jsem si Cache, aby si ukládal i obrázky a když se podívám přes F12 na síť, tak vždycky obrázky tahá zase ze serveru. U css, js, ... to funguje normálně, ale ty obrázky se pořád načítají. Poradí někdo prosím co dělám špatně? Děkuji moc :)
<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresDefault A600
ExpiresByType text/javascript A31536000
ExpiresByType application/javascript A31536000
ExpiresByType text/css A1209600
ExpiresByType image/gif A1209600
ExpiresByType image/png A1209600
ExpiresByType image/jpeg A1209600
ExpiresByType image/jpg A1209600
ExpiresByType image/x-icon A1209600
ExpiresByType text/html A1
</IfModule>
Davex
Profil
Tomy:
Při použití vývojářských nástrojů může být cache vypnutá. Případně by se musely posoudit hlavičky HTTP požadavku a odpovědi konkrétní URL.
Tomy
Profil
Davex:
Co mi teda doporučuješ s tím udělat? Pokud bys chtěl vidět ten kód stránek, tak tady: sdhbecva.cz/web3/index.php?str=uvod (Kdybys proklikával různé záložky, nemusí to fungovat. Není to hotové.).
Keeehi
Profil
Většina obrázků kešovaná je. Problém dělají ty ve slideru. Ale to je dané tím, že se pokaždé načítají z jiné url.
bestik_63
Profil
ahoj.
Jestli je obrázek v cache by se teoreticky dalo zjistit tak, že obrázek na serveru fyzicky vymažeš a pak zkusíš stránku načíst ne? Je to trochu krkolomné, ale proč to nezkusit.
Davex
Profil
Tomy:
Vypadá to, že se tvoje konfigurace nepoužívá nebo jí přebíjí nastavení na webserveru, protože soubory s CSS, JS a obrázky mají nastavenu HTTP hlavičku Expires na čas změny souboru + 24 hodin, a proto se obrázky neuloží do cache, protože jim už prošla platnost, když byly změněny před více jak 24 hodinami.

Příklad:
Request Headers:
GET /web3/pictures/pozadi.jpg HTTP/1.1
Host: sdhbecva.cz
User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0 PTST/327
Accept: */*
Accept-Language: en-US,en;q=0.5
Accept-Encoding: gzip, deflate
Referer: http://sdhbecva.cz/web3/index.php?str=uvod
Connection: keep-alive

Response Headers:
HTTP/1.1 200 OK
Date: Sun, 16 Oct 2016 11:57:59 GMT
Server: Apache/2.2.3 (CentOS)
Last-Modified: Sat, 15 Oct 2016 10:31:38 GMT
ETag: "3190280-1bc8c-53ee4d904f680"
Accept-Ranges: bytes
Content-Length: 113804
Cache-Control: max-age=-5181
Expires: Sun, 16 Oct 2016 10:31:38 GMT
Connection: close
Content-Type: image/jpeg
Tomy
Profil
Davex:
Poradíš mi prosím, jak to nastavit? Co si pamatuju, tak musím trošku upravit hlavičku ne?


bestik_63:
Zkusil jsem to a prohlížeč si to tahá znova.
Davex
Profil
Tomy:
Poradíš mi prosím, jak to nastavit?
Správně to přenastavíš konfigurací v souboru .htaccess, kterou jsi psal [#1], ale problém je v tom, že se ti aplikuje nastavení s větší prioritou odjinud. Prohledej všechny soubory .htaccess a konfiguraci webserveru, jestli tam není něco podobného jako:
ExpiresByType image/jpg M86400
Tomy
Profil
Davex:
.htaccess soubor mám jenom jeden a to ten který jsem tu napsal, ale jak to najdu na tom serveru? Používám muj.valachnet.cz. Dostal jsem se do PhpMyAdmin, ale nevím jak dál.
Davex
Profil
Tomy:
Je také možné, že na webserveru není povoleno měnit konfiguraci pomocí souboru .htaccess. Obrať se přímo na podporu webhostingu, protože je potřeba upravit konfiguraci webserveru ke které se jako zákazník nedostaneš (pokud to nejde nastavovat někde v administraci webhostingu).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0