Autor Zpráva
Axamith
Profil
Ahoj, potřeboval bych spouštět php script ve Win 10 (nebo obecně ve win).
Mám aplikaci běžící na localhostu a 1x za 24 hodin potřebuji z sql vygenerovat výsledná data. To zajišťuje php script. Doposud jsem to řešil tak, že jsem přes plánovač úloh spustil jiný prohlížeč, než na kterém běží ona aplikace. Jako domovskou stránku jsem měl potřebný script a vygeneroval tak data, plánovač prohlížeč po nastaveném čase zavřel. není to moc elegantní, ale plně funkční. Nyní jsem přešel na Win 10 a ten neumožňuje po nastaveném čase prohlížeč zavřít (nebo to neumím nastavit), takže mi otevírá stále nová okna. Existuje způsob, jak php script spustit přímo z prostředí Win?
Keeehi
Profil
Axamith:
PHP nemusí běžet* v prohlížeči. Můžeš ho spustit přímo. php cesta\ke\script.php Když ho spustíš takto napřímo, je to trochu jiné. Budeš mít například odlišné hodnoty v poli $_SERVER. Těch odchylek je minimum, le upozorňuji na ně pro případ, kdybys na ně narazil.

* Ono PHP v prohlížeči neběží. Prohlížeč jen zavolá webserver a ten spustí php. Vyslat požadavek na webserver se ale samozřejmě dá udělat i bez prohlížeče. V linuxu bych na to použil wget nebo asi ještě lépe curl. Oba projekty jsou zkompilované/přenesené i na windows. Nebo se dá využít už to, co windowsy v sobě mají. V PowerShellu by to mělo jít takto: (new-object System.Net.WebClient).DownloadString('http://localhost/script.php')

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0