Autor Zpráva
Anonymouz
Profil *
Mám v sešitu několik listů A,B, a třeba C. Potřeboval bych vytvořit script, který by mi z listu A propsal hodnotu do listu C a obráceně aby když něco napíšu do listu C tak aby se to propsalo do listu A. Lámu si nad tím hlavu a nemužu na to přijít. Pomůže mi s tím někdo?

Pokud by mi stačilo, propsat hodnotu z Listu A na list C, tak by stačila pouze funkce =index(), jenže já to potřebuju i obráceně a navíc abych do těch buněk mohl psát aniž bych si tu funkci smazal.
Keeehi
Profil
Anonymouz:
Jako když do buňky A1 na listu A něco napíšeš, tak aby se to zobrazilo v buňce A1 na listu C a zároveň když něco napíšeš do buňky A1 na listu C, tak aby se to zobrazilo v buňce A1 na listu A? Tak to nejde. A není to kvůli listům. Tohle nevytvoříš ani na jednom listu.
Anonymouz
Profil *
Jj přesně tak. Říkal jsem si, že by to byla ta samá funkce napsaná 2x a spouštěčem by bylo, že do buňky něco napíšeš a potvrdíš. Tím pádem by se vždy spustila jen jedna z těchto funkcí.
Keeehi
Profil
Anonymouz:
Pokud je mi známo, tak přesně toto nejde. Hlavně kvůli tomu, že to vytváří kruhovou závislost, která je neřešitelná.
Anonymouz
Profil *
Ok zkouším udělat alespoň tu polovinu, mít list A, ve kterém bude seznam úkolů, který se mi překopíruje na další listy C a D atd.

Zatím mám pouze tento script
function test() {
  SpreadsheetApp.getActiveSpreadsheet().getSheetByName('sheet').getRange('A1').setValue('=INDEX(Sheet1!A1:B7)');
}

Lze nějak napsat do .setValue() aby mi to vypisovalo rovnou hodnoty, aniž bych to musel dělat pomocí funkce index?
Testoval jsem následující postup, ale nefunguje mi to bohužel.
function test() {
  SpreadsheetApp.getActiveSpreadsheet().getSheetByName('sheet').getRange('A1:B7').setValue(Sheet1!A1:B7);
}
Keeehi
Profil
Anonymouz:
Je nějaký důvod, proč to neuděláš přímo v tom sheetu? Stejně jako =A1 v buňce zobrazí obsah buňky A1 tak úplně stejně se dá zobrazovat obsah buněk jiných listů. =Sheet1!A1
Anonymouz
Profil *
Chtěl jsem to mít chráněné proti přepsání a zároveň aby se to automaticky zobrazovalo na dalších listech. Pokud bych to napsal ručně, přímo v tom listu, tak bych to musel pořád kopírovat při tvorbě dalšího týdne a neměl to chráněné. Bude to vedle jiného scriptu. Pokud by to měl být pouze tento jeden script, tak bych to řešil zámkem a kopírováním, ale když toho bude víc, tak jsem to chtěl zkusit takto, aby to bylo všechno pěkně automatické.
Celé by to mělo fungovat následovně. Budu mít sešit, kde bude list Úkoly (který bude mít pouze dva sloupce "Úkol" a "Poznámka"), který se bude automaticky propisovat na další listy (do určitého místa) které budu vytvářet každý týden. Jakmile mi přijde email z určité adresy, dojde k tomu, že si ten script vyzobne obsah pomocí regulárního výrazu a rozhodí do dvou sloupců "Úkol" a "Poznámka v Listu "Úkoly", který se bude automaticky propisovat na další listy, které budu každý týden vytvářet. Akorát teď se mi nedaří zprovoznit, aby každý zpráva chodila na další řádek pod.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0