Autor Zpráva
Kajman
Profil
Lze zařídit tisk stránky z nějakého prohlížeče tak, aby obsah, co se nevešel na šířku stránky, se vytiskl na další stránce? Podobně, jak to dělá excel či calc z LibreOffice se sloupci, co se nevešly.

big table - živá ukázka
big table

Jde mi hlavně o velké a složité tabulky. Tabulka není pevná, může obsahovat colspany a rowspany. Může obsahovat mnoho sloupců i mnoho řádků. Uživatelé by si pak stránky slepili izolepou.

Z prohlížeče jen umím tisk např. na A1 do pdf tiskárny a třeba přes Foxit Reader vytisknout velké pdf na menší stránky. To není moc uživatelsky jednoduché a často se tisknout bílé stránky, kde nic nebylo.

Také je možnost export tabulky a tisk z excelu - to ale není moc univerzální, pokud chci na stránce i jiné věci než tabulky. Nebo mít např. tabulky v tabulkách.
Mlocik97m
Profil *
Kajman:
však to jde tlačit priamo....
Kajman
Profil
Takže tisknete např. na A4 s měřítkem 100% a sloupec AZ se vytiskne? Jaký prohlížeč to umí?
Tomášeek
Profil
Kajman:
Přímo v HTML ten tisk asi možný není. Jediná cesta povede přes vygenerování PDF (klidně online, ne nutně PDF tiskárnou) a pak tisk odsud.

Např. salman-w.blogspot.com/2013/04/printing-wide-html-tables.html (je tam ukázka i toho výsledného PDF k tisku, i zdroják).
Mlocik97m
Profil *
chrome, firefox... u oboch to tlaci presne rovnako ako do PDF.
Joker
Profil
Mlocik97m:
Mně to, minimálně ve Firefoxu, všechno nevytiskne.
K tisku jde jedna stránka, na které je to, co se vejde.

Kajman:
Z prohlížeče jen umím tisk např. na A1 do pdf tiskárny a třeba přes Foxit Reader vytisknout velké pdf na menší stránky.

Přinejhorším by tohle mělo jít i automatizovat, uživatel by si místo tisku přímo z prohlížeče stáhl to připravené PDF.
Kajman
Profil
Tomášeek:
Díky, to naklonování tabulky vícekrát pod sebe bude snad použitelné.
big table - živá ukázka
big table
Jen se musí trefit přibližná maximální šířka v pixelech. Když se to netrefí, tak tam jsou pak zbytečně prázdné stránky, nebo se tabulka naklonuje méněkrát, než je třeba. Nenašel jsem totiž žádnou událost, která by se vykonala, když se při náhledu tisku mění velikost či otočení stránky, aby se přepočítal potřebný počet klonů.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0