Autor Zpráva
Ameopro
Profil
Zdravím, zda se Vás mužu zeptat na radu.

V jedné mysql tabulce mám více informací a potřeboval bych získat pouze telefoní číslo jak toho dokážu pomocí php dosahnout. bohužel to není ve více sloupcích ale pouze v jednom. Potřeboval bych když použiji výpis z mysql aby mě vypsal pouze dané číslo
nikoli všechny data. Moc děkuji za radu

Detaily z
Jméno :
Email :
Adresa :
Telefon : 777777777
Doplňující informace :
Keeehi
Profil
Ameopro:
Blbě. Správné řešení je vzít tu tabulku, udělat tam více slupců, napsat si script který vezme ten jeden sloupec a data z něj rozstrká do těch správných a pak ten původní smazat. A používat už jen tu novou verzi.
Ovšem i v této variantě budeš potrebovat z toho jednoho douhého řetězce vytáhnout ta data. Těch způsobů je spousta. Na čem záleží je, jestli naprosto všechny záznamy přesně odpovídají tomuto formátu. Nebo zda třeba některé položky mohou chybět. Nebo být v jiném pořadí. Nebo se v některých jako oddělovač používá místo nového řádku něco jiného. A tak podobně. Te tedy ten formát vždy naprosto stejný, bez jakékoliv výjimky?
Ameopro
Profil
Bohužel změnu nedokážu udělat nebot to má takto nastavený plugin který to vkládá. zaznam se nemení jen se dopisují v něm informace jako jmeno email tel číslo atd... a mě jde oto abych dokázal si vzít jenom to tel číslo abych ho mohl vložit do jiné tabulky.
Kajman
Profil
Asi půjde něco jako
$telefon = (preg_match('/Telefon : (.*)/', $text, $matches)?$matches[1]:"");

Ale také hlasuji pro zahození takového hrůzostrašného pluginu. Čím dřív, tím líp.
Ameopro
Profil
Moc Děkuji za pomoc funguje to :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0