Autor Zpráva
dejvo01
Profil *
Chcel by som na stránku robenú v tabuľkách umiestniť obrázok pomocou css pozicovania tak aby bol vzdialený určitú
vzdialenosť od ľaveho okraja tabuľky. Dá sa to? Lebo keď obrázok umiestnim absolútne tak pri mojom rozlíšení sa nachádza tesne
vedľa tabuľky ale keď zmením rozlíšenie na menšie tak tá vzdialenosť je už pomerne vysoká. A keď skúsim zadať absolútnu pozíciu z prava tiež pri mojom rozlíšení je to ok, no pri zmene na menšie rozlíšenie už prekrýva časť stránky.

Čiže čo by som potreboval...

Umiestniť obrázok tak aby bol vzdialený vždy rovnakú veĺkosť od okraju tabuľky. Nevadí že pri menších rozlíšeniach bude treba horizontálne skrolovať. Stránka je centrovaná na stred.

Ďakujem za rady.
jozob
Profil
dejvo01
Pixely sú jednotky relatívne k rozlíšeniu monitora. Ono sa to v jednom ohľade neposunie vôbec - pokiaľ uvažuješ v pixeloch, posunie sa to len vizuálne. Ale neviem, čo presne chceš dosiahnúť. Ak používaš percentá na nadradené elementy, môžeš použiť percentá aj na tento obrázok, nemuselo by sa to potom vizuálne posúvať pri zmene rozlíšenia.
habendorf
Profil
float na img i na table plus margin

Druhá možnost je dát obrázek na background tabulky a tabulce dát levý padding.
dejvo01
Profil *
no skúste pozriet stránku Text odkazu

pri mojom rozlíšení 1280x1024 je to tak ako by som chcel ako to má vyzerať, no ale pri zmene na menšie rozlíšenie sa vzdialenosť obrázku od pravej strany tabuľky zvačší. Ja by som potreboval aby veĺkosť bola stále rovnaká napr. 1 cm.

Tu je css zápis:
.reklamabok {
position: absolute;
height: 600px;
width: 120px;
left: 990px;
top: 5px;}

skúšal som to aj v centimetroch a podobne ale stále sa ta vzdialenosť pri menších rozlíšeniach zväčšuje
Diki
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0