Autor Zpráva
Romanticka
Profil
Co dat misto target, aby se odkaz otevrel do noveho okna? Ale JavaScript nechci.
djlj
Profil
Romanticka
Nic. Nejde.
jozob
Profil
Romanticka
Riešilo sa to tu často. Osobne si myslím, že je to blbosť. Len to ľudí zdegenerovalo. (osobný názor)
jozob
Profil
Romanticka
Ešte maličkosť. Čo ak nebude dokument valídny voči XHTML Strict 1.0?
tiso
Profil
Zmeň doctype, alebo neotváraj stránky v novom okne.. Ďalšia možnosť je vlastné DTD...
jozob
Profil
tiso
"Ďalšia možnosť je vlastné DTD"
Vrelo odporúčam, je to cool zábava na dlhé letné večery. :o)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Romaticku:
Tak nepoužívej XHTML 1.0 Strict. To je ta nejblbější DTD, co zatím existuje. Toužíš-li po validitě, použij Transitional DTD.
Romanticka
Profil
vyresil jsem to javou, ale asi to udelam v tom transitional
jozob
Profil
Romanticka
"javou"
Predpokladám, že JavaScriptom. :o)

"ale asi to udelam v tom transitional"
To je trošku nesprávne chápanie. Dokument tvoríš v HTML, nie v DTD. DTD (definícia -- obsiahlý dokument) je len SGML dokument slúžiaci validátoru na zistenie, čo je vlastne valídne. DTD (deklarácia -- jeden riadok v dokumente) odkazuje na definíciu (spomínaný obsiahlý dokument).

Takže HTML dokument píšeš v HTML a ten dokument môže byť valídny voči niektorej DTD. A je jedno, aká deklarácia je na začiatku.
tiso
Profil
jozob
Si si to vyskúšal, nie? :-)
Chcel som len poukázať na nezmyselnosť tej požiadavky...
stribny
Profil
Já stejně nechápu proč nestačí ten Javascript. Už tak mě ty odkazy do nových oken otravují. Ten výběr by měl mít uživatel. Proto žádný target jen tak postrádat nebudu...
Bubák
Profil *
Když Seznam spouštěl beta verzi Mapy.cz, tak se odkazy na nápovědu a diskusním fóru otevíraly v témže okně. Po nátlaku BFU doplnili target="_blank".
Chamurappi
Profil
Reaguji na stribrneho:
Já stejně nechápu proč nestačí ten Javascript. [...] Ten výběr by měl mít uživatel.
Při použití JavaScriptu má snad uživatel lepší výběr? Neřekl bych. Může si sice JS zakázat, ale nabádat ho k tomu jen proto, aby zamezil otevírání oken, je praštěné. S tímhle přístupem by byl všemocný JS degradován na otevírače oken, což si nezaslouží.

Pokud vím, tak ve všech současných (i minulých) prohlížečích má uživatel možnost zabránit konkrétnímu odkazu v otevření stránky do nového okna. Šlo to již v Netscapu 2, který target zavedl.
Důležité jsou zvyklosti na navštívené stránce. Odkaz s target="_blank" by měl být zřetelně odlišen. Na této diskusi má target="_blank" každý odkaz v příspěvku. Vím o tom, a nechci-li nové okno či tab otevřít, tak se neotevře. Mám výběr.

Zajímalo by mě, kolik lidí by řešilo otázku otevírání nových oken, kdyby W3C nezapomnělo zahrnout target ve Strict DTD.
Romanticka
Profil
Hele, ale ten target se v urcitych vecech fakt hodi. Me treba strasne stve, kdyz si otevru odkaz, kde je treba nejaky obrazek. Pak ho zavru a zjistim, ze jsem si zavrel celou stranku. To me dokaze pekne..... :) Ja ten target potreboval do kontaktu na mapku. Kdyz na ni kliknu. tak to hodi nove okno, kde se uz nacte ze seznamu mapa.
jozob
Profil
Romanticka
"Me treba strasne stve, kdyz si otevru odkaz, kde je treba nejaky obrazek. Pak ho zavru a zjistim, ze jsem si zavrel celou stranku."
To je práve ten zlozvyk, o ktorom som hovoril. Ľudí target naučil automaticky zatvárať všetky okna s externými odkazmi.
Timy
Profil
Chamurappi
Zajímalo by mě, kolik lidí by řešilo otázku otevírání nových oken, kdyby W3C nezapomnělo zahrnout target ve Strict DTD.
To by mě zajímalo také, ale jen si nemyslím, že ho tam "zapomněli" dát. Viz.
Bubák
Profil *
Chamurappi Pokud vím, tak ve všech současných (i minulých) prohlížečích má uživatel možnost zabránit konkrétnímu odkazu v otevření stránky do nového okna.
Rád bych věděl, jak zabráním otevření odkazu do nového okna. Mě třeba strašně štve, když si otevřu odkaz, kde je třeba někaký obrázek. Pak chci dát Zpět a zjistím, že musím zavřít celou stránku.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Timyho:
Jenže target nikdy nebyl zavržený, nepoužíval se výlučně pro rámové konstrukce a konsorcium rámy pohřbít nechce.
Nejde jen o odkazy. Atribut target mají i formuláře -- tam může být někdy užitečný. A tam teprve nemá uživatel na výběr. Kliknutí na tlačítko se shiftem/controlem nic nedělá.

Reaguji na Bubáka:
V některých prohlížečích jde přetáhnout odkaz na adresní řádek, jinde na ouško tabu, jinde funguje položka „Otevřít“ v menu pod pravým tlačítkem. Obchází se tím jak atribut target, tak událost onclick.
habendorf
Profil
Chamurappi:

V některých prohlížečích jde přetáhnout odkaz na adresní řádek
Opět čučím jak tele na nový vrata. Ono to v IE fakt funguje :o)
Bubák
Profil *
jinde funguje položka „Otevřít“ To je zajímavé, žě to nejjednodušší mě za celou dobu nenapadlo, 2 kliky myší.
O přetahování odkazů v IE jsem věděl, ale to hádám nefungovalo v NN 2. O přetahování na ouška tabů jsem taky nevěděl. Přiznávám, na přetahování odkazů přes půk okna jsem líný.
Díky za info.
Romanticka
Profil
Mě třeba strašně štve, když si otevřu odkaz, kde je třeba někaký obrázek. Pak chci dát Zpět a zjistím, že musím zavřít celou stránku.
No.. to ma kazdy clovek asi jinak. Co clovek to jiny nazor. Ja to mam treba naopak :)
stefo
Profil *
Jenže co dělat v případě, že potřebuju použít toto:

<a href="http://www.mapy.cz/?query=semice%20p%C3%ADsek&portWidth=730&port Height=767&zoom=11&mapType=base&centerX=132497121&centerY=133120167#ce nterX=132505088@centerY=133128192@typ=base@zoom=11@vizType=none@vizIds =none", "_blank", "width=800,height=600" title="Najdi na mapě">Semice u Písku</a>

Podle XHTML 1.0 Strict! toto není validní a Firefox stránku nezobrazí a hlásí chybu parsování...

Poraďte jak to vyřešit. Díky

d.j.stefo@seznam.cz
stefo
Profil *
Pardon, ten odkaz je takhle:

<a href="http://www.mapy.cz/?query=semice%20p%C3%ADsek&portWidth=730&port Height=767&zoom=11&mapType=base&centerX=132497121&centerY=133120167#ce nterX=132505088@centerY=133128192@typ=base@zoom=11@vizType=none@vizIds =none" title="najdi na mapě">Semice u Písku</a>
Timy
Profil
stefo
"_blank", "width=800,height=600"
Tohle je co? Nechybí tam ty atributy? :o)

aha, takže už nic. Nebude chyba v &? & => &amp;
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0