Autor Zpráva
Celebi
Profil
Pomocí FOpen a Fputs vkládám data do souboru, ze kterého je pak vyvolávám. Jenomže potřebuji, aby se ta data ukládala místo nakonec toho souboru, na jeho začátek. Jak to udělat?
michaelkiller
Profil
Ak rozpravas o PHP ( dufam ze ano :D ), tak v php je este nejaka funkcia, teraz neviem presne jej nazov, ktora umoznuje urcit aj poziciu kurzora v subore. Najdi tu funkciu a nastav kurzor na zaciatok suboru.
Leo
Profil
fopen($nazevsouboru,"a")

Leo
Leo
Profil
Spatne jsem cetl, fopen kde bude parametr "r+":

http://cz2.php.net/manual/cs/function.fopen.php

Leo
Celebi
Profil
Leo: Díky. Moc jsi mi pomohl.
Celebi
Profil
Před chvíli jsem to vyzkoušel a zjistil jsem, že sice r+ nastaví ukazatel na začátek, ale zároveň vymaže vše předchozí. Jak tomu zabránit?
Leo
Profil
Tezko rict. Na Windows nebo na Unixu? Leo
Celebi
Profil
Na windows.
krteczek
Profil *
celebi ja to delám tak ze ten soubor otevru pro cteni a zapis, nactu obsah souboru do promenne $old, a potom jen pripojim jinou promennou $new, takhle:

$old=$old.$new;

tim neprijdu o to co v tom souboru uz mam,a když chci zapsat to nove na zacatek souboru jen prohodim promenne takhle:
|

$old=$nex.$old;

a vypadá to celé nejak takhle:

<?
define ("NAZEV_SOUBORU", "data.txt");
$old="";
if (file_exists(NAZEV_SOUBORU))
{
$soubor=fopen(NAZEV_SOUBORU, "a+");
$old=fread($soubor, filesize(NAZEV_SOUBORU));
fclose($soubor);
}
$new = "<div class=\"info\"><p>nick: " . $meno . " " . "Datum: " . date("d/m/Y H:i:s") . "<br>email: " . $mail ."</p></div><div class=\"prispevek\"><p>". $odkaz ."</p></div>".";";
$old =$new.$old;
$f = fopen("data.txt","w");
fputs($f,$old);
fclose($f);
?>

no snad ti to pomuže
krteczek
Leo
Profil
Dalsi moznost je zkusit pouzit rewind nebo fseek fce, pro nastaveni ukazatele na zacatek pres zapisem, Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0