Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Chtěla bych se zeptat, jak mám napačkat písmo k sobě? Myslím tím mezery mezi jednotlivými řádky, jako je to například tady - www.patd-fan.com, poraddte :(
TooFew
Profil
Přes CSS:
letter-spacing - mezery mezi písmeny
word-spacing - mezery mezi slovy

Vertikálně se ten text bude smršťovat jen velmi tězko.....

A víš co? Když máš inspiraci v hotovém cizím webu, co takhle se podívat do jeho zdrojáku? Vím, že je to složitější, než napsat otázku a čekat, ale mnohdy efektivnější. :-)
habendorf
Profil
Vertikálně se ten text bude smršťovat jen velmi tězko.....

line-height
havs
Profil
jó vertikálně - zase blbě čtu - ještě že jsem byl předběhnut
Anonym
Profil *
Já bych ráda, ale zdrojový kod mi nefunguje :( Nemohli byste mi tady napsat celý kod? Nebo line-height je cele? Doufam ze chapete co po Vas vlastně chci :D Namačkat jednotlivé řádky k sobě, aby mi uvod a tak nezabíral moc místa :-/
TooFew
Profil
No máš text, který je uzavřený v nějakém bloku. ( <div> <p>odstavec sldkfjsldkfj text<br />asdfdff......</p></div> )

A ten je třeba nastylovat - napíšeš do hlavičky stránky:

<style type="text/css">
div p {
letter-spacing:0px;
word-spacing:1px;
line-height:2px;
}
</style>

například. :-)
Anonym
Profil *
Moc děkuji, už to chápu :-)
Poky
Profil
Když jsme u toho, tak Yuhů to nemá vysvětlený úplně zřetelně. Uvádí u vlastnosti line-height "výška řádku", díval jsem se na to, je to výška mezi účařími, že jo?

Btw, tomuhle se říká proklad. Prostrkání je pak vzdálenost mezi znaky.
Bubák
Profil
díval jsem se na to, je to výška mezi účařími, že jo?
Pokud je výška zadána jako délková jednotka (px, em...), tak ano. Já používám násobek výšky řádku, např. 1.3 nebo 1.5. S procenty je to podobné, 130%, 150%.

Vyhnul bych se absolutním jednotkám, jako px, pt, mm..., protože při zvětšení písma (ve Firefoxu jde zvětšovat..) může dojít k překrytí řádků. Vhodnější jsou jednotky em a ex, procenta a násobek výšky řádku.
Poky
Profil
Pokud je výška zadána jako délková jednotka

No, vzdálenost mezi účařími by to měla být ikdyž použiješ procenta nebo číselný násobek. Jaká jiná vzdálenost by to měla být? Akorát že se spočte procentuální část z aktuálního písma.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0