Autor Zpráva
Silencio
Profil *
Potřeboval bych poradit,
jak způsobit, aby se návštěvníkovi na stránkách, kterému se zalíbila nějaká fotka nebo grafika, aby ji nemohli ukrást,
aby byla znehodnocena poté, co ji stáhne. Lze to nějak udělat?
Nox_lbc
Profil
pomocí htaccess (způsob bys mohl najít na netu sám) ... watermark u fotek ... nebo jsem viděl fotku, překrytou průhledným PNG nebo GIF, tudíž při kliknutí si stáhl jen ten průhledný obrázek .. nicméně to je asi pět let zpátky ;-)
koudi
Profil
Do fotky dej buď někde svoje logo, jméno nebo watermark. Grafiku webu však neuchráníš.
venca163
Profil
koudi
to není řešení, buď bude logo tak malé, že se prostě vyřízne, nebo tak velké, že fotka bude k ničemu i na webu=)
DJ Miky
Profil
venca163
Pokud se udělá watermark třeba přes půlku obrázku a bude mít dost malou opacitu (průhlednost), takže sotva bude vidět, nevidím v tom problém - watermark tam bude (a bude vidět pro ty, kteří budou obrázek detailně zkoumat), ale zároveň to ten obrázek nebude moc kazit...
venca163
Profil
DJ Miky
a bude to vadit tomu, kdo to ukradne?
DJ Miky
Profil
venca163
Když to někdo ukradne a použije, tak tam bude pořád vidět ten watermark...
Martin Kuželka
Profil
Silencio: spolehlivě ochránit fotky bez použití nějakého vodoznaku apod. na webu nelze. Řešením je pouze fotky na web vůbec nedávat ;-)


Nox_lbc: pomocí .htaccess lze pouze zabránit linkování obrázku z jiného webu. Stáhnout samozřejmě jdou.
venca163
Profil
DJ Miky
no jasně, ale zase se dá říci co už jsem řikal,
buď nebude skoro vidět, nebo bude na "pravém" webu kazit fotku...

nebo jsem viděl fotku, překrytou průhledným PNG nebo GIF, tudíž při kliknutí si stáhl jen ten průhledný obrázek

mi příde jako mnohem lepší řešení
Bubák
Profil
nebo jsem viděl fotku, překrytou průhledným PNG nebo GIF, tudíž při kliknutí si stáhl jen ten průhledný obrázek
Obyčejné lidi, tedy BFU, tím otrávíš, zloději se tomu vysmějí. Nejrychleji to jde Firefoxem, je to práce asi na čtvrt minuty, nejvíc času zabere hledání obrázku na seznamu "Média".
Nástroje > Informace o stránce > Média
venca163
Profil
Bubák
- obyčejné zloděje odradíš
(klasičtí zloději, co škodí, kde můžou, jsou lamy...)

- ti, kteří se vyznají, mají dost inteligence na to, aby nekradli

sám tomu nevěřím, proto je tu 3. skupina
zloději, co se vyznají, ale ti "prolomí" vše, takže se vysmějí i watermark
koudi
Profil
watermark nejde jen tak odstranit
jozob
Profil
koudi
"watermark nejde jen tak odstranit"
Záleží od zložitosti tvarov. Ale čo som zatiaľ videl, väčšinou by sa dal odstrániť veľmi jednoducho.
Joker
Profil
jozob
Jak?
Tak jako tak je to mnohonásobně složitější práce, než si stáhnout obrázek.
Mimochodem a v nejhorším případě screenshot prohlížeče a potom vystřihnout ten obráze zvládne taky kdekdo.
RPG
Profil
Stručně řečeno, je to kravina (omlouvám se za ten výraz). Je to to samé, jako se zdrojovým kódem.
bures
Profil
A ještě jedna poznámka. Na web se obvykle dávají fotografie s rozlišením o jeden až několik řádů menším, než je rozlišení potřebné pro tisk nebo kvalitní prohlížení na monitoru. To je samo o sobě ochranou. Když se ještě nasadí vyšší komprese a vodoznak, tak je to dostatečné.

Pokud ani to nestačí, tak je jediný způsob nedávat to na web.
DJ Miky
Profil
Joker
Pokud má ten watermark třeba bílou nebo černou barvu, a je průhledný, tak jde odstranit poměrně jednoduše - stačí ty části obrázku, kde je ten watermark, ztmavit (pokud je bílý) / zesvětlit (pokud je černý) - pokud dobře odhadneš úroveň, tak ani nepoznáš, že tam watermark byl... Odstranit barevný taky jde, ale je to trochu složitější (ale ne nemožné)...
Bubák
Profil
A co tohle, neviditelný vodoznak?
www.digimarc.com/mypicturemarc/how-it-works/
Do obrázku se malé množství "šumu", ze kterého se dají vložené infozmace přečíst i po dost drastických úpravách fotografie. Výhoda - nevýhoda je v tom, to není normálně vidět, pokud se stálost (durability) přežene, vypadá to, jako mírně zašumělá fotka.

Ptám se, protože o tom skoro nic nevím, krom toho, co jsem napsal.
Inpocasi
Profil
Každý může vždycky stisknout tlačítko na sejmutí plochy a proto neexistuje nikdy 100% uchránění, jediné řešení je dát na fotku logo nebo vodoznak (jak už bylo řečeno).
Joker
Profil
DJ Miky
OK, díky... jenže to vyžaduje určitou míru zručnosti a taky se s tím trochu piplat... prostě si myslím, že případný zájemce si už radši tu fotku obtáhne jinde.

Já myslím, že u fotek to není tak tragické jako u zdrojáku... na web se obvykle dávají v hodně sníženém rozlišení a kvalitě a pokud přidáte vodoznak, můžete být myslím docela v klidu
PEN
Profil *
watermark nejde jen tak odstranit
to platí pro míň zkušené... konečně jak už tady bylo řečeno...

Jenže: Pokud je předmětem krádeže jedinečná záležitost (máš doma originál fotky třeba padesát let staré, kterou nikdo jiný nemá a chceš se s tím pochlubit ale ne darovat) tak už se vyplatí onomu zloději si i s tím vodoznakem pohrát... a věř tomu že Corel PhotoPaint nebo PhotoShop si s tím při trochu poradí velmi dobře.

Jediné co lze v takovém případě dělat je nepouštět ven nijak kvalitní verzi... tzn přesemplovat (například JPEG Resemplerem), vložit do toho malý céčko do pravýho rohu a pustit.
Ve výsledku se na to podíváš ale když to budeš chtít ukrást tak z toho nic moc nebude protože použitelnost bude velmi snížena....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0