Autor Zpráva
Gangsta
Profil *
Měl bych dotaz. Mám fotky, na nichž je vložen vodoznak a potřeboval bych ho odstranit. Mohl by mi prosím někdo poradit???
Gekon
Profil
Zcela určitě to jsou tvoje vlastní fotky, na které máš práva, viď, ty gangstře... pokud je to .psd , tak snadno, pokud to je .jpg nebo .png tak máš smůlu
Gangsta
Profil *
Moje fotky to nejsou, jsou od profesionálního fotografa. A nevim, v jakým formátu je ten vodoznak. Jak se dá zjistit, v jakým je to formátu???
Gekon
Profil
Třeba tím, že si jí stáhneš, klikneš na ní pravým tlačítkem a dáš vlastnosti
quinux
Profil
Gangsta
No pokud jsou od někoho jiného, tak bez jeho souhlasu ten vodoznak odstranit nesmíš.
Dero
Profil
Moje fotky to nejsou, jsou od profesionálního fotografa. A nevim, v jakým formátu je ten vodoznak. Jak se dá zjistit, v jakým je to formátu???

Prosím, počítej s tím, že na tomto fóru se Ti nedostane - či nemělo dostat odpovědi na otázku, jejímž účelem je ilegální činnost. V tomto případě se právě takové činnosti chceš s největší pravděpodobností dopustit, takže Ti zbývají tři možnosti:

1) Věrohodně doložit, že Ti držitel autorských práv k fotografii dal souhlas k manipulaci se svým dílem dle Tvého uvážení.
2) Dobrovolně uzamknout toto téma a pokusit se dohledat si potřebné informace z jiného zdroje, což je mimochodem velmi snadné.
3) Pokračovat v tomto threadu a vystavit se tím riziku zásahu moderátora. Přinejmenším Ti v tomto případě bude téma uzamčeno.
Gangsta
Profil *
Za tyto fotky jsem si zaplatil a tudíž jsou moje. Doložit to bohužel nemůžu, protože smlouva byla uzavřena ústně. Podle živnostenského zákona, jako zákazník mám nárok na výrobek nebo službu, kterou jsem si objednal a za kterou jsem si zaplatil. Tím, že mi tam ten vodoznak vložil, mi ten produkt znehodnotil a tudíž jej nemůžu použít. Já jsem si u něj objednal profesionální fotografie, nafotilo se jich něco kolem stovky, ale on mi jich vybral 5, které pak vyvolal a zhotovil. Já chtěl všechny fotky, které byly nafoceny, ale on mi řekl, že si budu muset připlatit ještě jednou tolik (původní dohoda zněla, že mi zhotoví všechny fotografie). To jsem odmítl, tak mi dal na všechny ten vodoznak. Tak jsem myslel, že bych si ho odstranil sám. Proto jsem zde napsal ten dotaz. Vubec v tom nebyl úmysl o ilegální činnost.
Bubák
Profil
Doložit to bohužel nemůžu
Pokud odstraníš vodoznak a fotograf tě zažaluje, budeš ve velmi prekérní situaci.
tiso
Profil
Gangsta
OT: ...nabudúce budeš opatrnejší pri uzatváraní ústnych dohôd...
Railbot
Profil
Gangsta
Co z toho plyne? Není nad písemnou smlouvu :)
Gangsta
Profil *
A co mi teda poradíte, že bych měl udělat??? Fotky jsem chtěl poslat do jedný modelingový agentury, ale s tím vodoznakem jsou bezcenné. Obracet se na soud se mi nechce, protože stejně bude trvat neskutečně dlouho a výsledek je nejistý. Diky za radu.
quinux
Profil
Gangsta
Obracet se na soud se mi nechce, protože stejně bude trvat neskutečně dlouho
Pokud to byla ústí dohoda a ty nemáš svědka, že jste ji uzavřeli tak by se tím soud ani nezabýval. Pokud svědka máš tak můžeš zkusit vyhrožovat ;)

A co mi teda poradíte, že bych měl udělat
Záleží jak je vodoznak umístěn, pokud je jen třeba vespod možná půjde prostě odříznout, jestli je přes celou fotku nic s tím neuděláš. Jedině tomu fotografovi zaplatit, ale teď bych si bral už na každé jednání s ním svědka, třeba by si to pak rozmyslel a alespoň snížil cenu. ;o)
Anonymní
Profil *
Ty jsi model? Tím se vše vysvětluje.
Alecram
Profil *
Zdravím. Obávám se že mi s tímto stejným dotazem nikdo nepomůže, ale přece. Nejsem v grafice nijak zkušená, ale podle návodu jsem se pokusila umístit si na vlastní fotky vodoznak. Dopadlo to tak, že jsou přes celou fotku a nevypadá to zrovna dobře. Teď se dostávám k jádru pudla: vir mi zničil komplet celý disk a nešlo než ho zformátovat i s originály fotek. Zbyly mi jen ty s vodoznakem, které jsem si předtím dala na své stránky. Proto se ptám, dá se z toho nějak udělat zpátky původní fotka?? Prosím.
nightfish
Profil
vodoznak "přepíše" i části fotky, takže obávám se, že původní "originál" z nich již nedostaneš
Ilela
Profil *
Já bych měla dotaz opačný. Jak na fotku vodoznak dostanu? V jakém prográmku a jak to udělat? Díky.
bojars
Profil
Já bych měla dotaz opačný...

-> Trebárs v programe IrfanView (hľadaj cez google) si otvor obrázok,
-> Stlačeným ľavým tlačidlom myši si urob výber, kde chceš "vodoznak",
-> V menu programu: "Úpravy/ Vložit text do výběru" si nastav, ako a čo má byť napísané v obrázku...
Joker
Profil
Jak na fotku vodoznak dostanu?
V libovolném grafickém programu, který umí vrstvy (např. GIMP nebo Photoshop) stačí udělat novou vrstvu "nad" fotkou, do ní vložit vodoznak a potom té vrstvě nastavit průhlednost tak, aby se na fotku dalo koukat a přitom ten vodoznak byl ještě vidět. Pak si případně uložit "pracovní" verzi v nějakém formátu co umí vrstvy (například PSD), sloučit vrstvy a uložit třeba jako JPG.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0