Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj, ctěl bych se zeptat na to, zda má v dnešní době ještě cenu tvořit úplně nový web pro rozlišení 800x600. Jedná se o web, zaměřený na ekonomiku a daně, ale žádný velký portál.

Nebo takto. Lze někde získat přehled běžně používaných rozlišení. Nějaká podrobná statitika, hlavně pro ČR.
Plaváček
Profil
Viz http://www.toplist.cz/global.html . Nezapomeň ale, že velikost rozlišení a velikost viewportu jsou dvě odlišné věci a osobně bych se přiklonil k tomu, abys šel cestou plovoucího layoutu s minimální šířkou kolem 770 - 780px. Pokud je to pochopitelně možné.
Ice
Profil
http://www.toplist.cz/global.html
Anonymní
Profil *
Ve statistikách přístupů na můj web ještě rozlišení 800x600 figuruje. I když jen tak 2-3%.
Ice
Profil
Anonymní
Záleží to na cílové skupině. V oblasti ekonomiky snad mají peníze na pořádný monitor?. Tak by s tím snad nemusel být až takový problém. Ps ty jsi zodpovědný za projekt, tak pokud ty tři procenta zasekneš, tak aby jsi si to dokázal obhájit u zákazníka. Je to jenom na tobě. To stejný je s IE 5, 5.5.
Filips
Profil
Určitě to cenu má. Co když tam bude chodit třeba 20% lidí (je to blbost) s rozlišením 800x600. Pomalu to mizí toto rozlišení, ale aby to bylo opravdu pro všechny tak je to nutné.
Retal
Profil
V určitém okamžiku, který záleží na demografickém složení návštěvníků a tudíž je pro všechny weby různý, je medle nutné udělat řez a vykašlat se na tu menšinu, která šikanuje ostatní rozlišením 800x600. :-) Ten okamžik v mých očích nastává tehdy, když podíl rozlišení 800x600 klesne na 3-5%. Rozdíl mezi šířkou 760px a 960px je enormní. 200px znamená celý jeden informační sloupec navíc. Na posledním webu, který jsme připravovali, jsme ten řez udělali.

Jinak jak říká Plaváček - flexibilní šířka (omezená nahoře i dole), pokud je možná, představuje dobré řešení.
Tin
Profil
Nezapomeň, že uživatel může mít různé postranní panely; a že hodně dlouhé řádky se špatně čtou.
Bubák
Profil
Tin
Kdo má monitor s nízkým rozlišenín, tak je smířen, že si s postranními panely moc radosti neužije.
tiso
Profil
Bubák
To nie je tak celkom pravda... Pokiaľ má alternatívu tak rád bude navštevovať stránky konkurencie ktoré mu budú vyhovovať viac...
Tin
Profil
já tím hlavně myslel, že když na svý tisícovce budu mít 200px panelu, taky mi zbývá jen 800
Bubák
Profil
tiso
Jsou už naučeni postranní panel zobrazit, použít, zavřít. Ale statistika k tomu nevedu, a chování uživatelů je značně individuální.
tiso
Profil
Bubák
Tiež nemám prehľad ako je to v skutočnosti, ale je to jedna z možností...
Joker
Profil
Anonymní
Jak se píše výš, nezapomínejte že šířka stránky musí být o něco menší než šířka obrazovky pro dané rozlišení.
Například já mám rozlišení 1280x1024, ale při běžném prohlížení mám vlevo lištu Opery, takže šířku viewportu mám jen 1211.
Každopádně bych se zhruba orientoval podle údajů TOPlistu pro danou kategorii stránek.

edit: Jinak občas jsem i na počítači s 1024x768 a pak postranní lištu obvykle schovávám... takže pro mě osobně by asi byla optimální šířka 1000px nebo maličko pod.
Anonymní
Profil *
<SUBJEKTIVNĚ>
Osobně se raději začtu do webu s layoutem tvořeným na šířku 800px. Bývají (většinou) mnohem přehlednější.
A také více evokují čtení z papíru, což je na webu z velkým podílem textových informací (na ekonomickém webu to předpokládám) mnohem příjemnější.
</SUBJEKTIVNĚ>
negrac
Profil *
Na ekonomickém webu bych možná ani nepodceňoval skupinu uživatelů s PDA, která nám poměrně narůstá a osobně se již stránky snažím tvořit tak, aby byly čitelné i na rozlišení pod 500 px na šířku a pak už to není takový problém do šířky roztáhnout pro běžné monitory.
emdee
Profil *
nevíte někdo o rychlým a jednoduchým způsobu měření, který by mi umožnil zjistit, jak velké okno prohlížeče zákazníci používají (tedy ne rozlišení ale přímo zobrazený prostor).

předem dík
Lucka1001
Profil
Ahoj. Mám pěkně udělané stránky, ale bohužel jsem zjistila, že jen pro určité rozlišení. Poradil by mi někdo, jestli to lze nstavit nějak univerzálně? Všechno na stránce pozicuju pomocí CSS stylů ( position:absulute; top: ???; left:???) Zkoušela jsem to pomocí procent a nešlo to. Díky
Bubák
Profil
Lucka1001
Stačí jeden dotaz.

Bohužel, v sobotu a zejména v neděli nefingují křišťálové koule zrovna nejlíp. Budeš muset přidat odkaz na stránku.
james999
Profil
taky bych potreboval nastavit univerzálni rozlišení na stranky
našel jsem někde uz ted nevim ale na google themu a udělal stranky
http://dolar.chytrak.cz/
chtěl jsem tam vozit top list statistiky a nějake google reklamy ale pak se to začlo hroutit sice na mym pc rozlišeni 1024x768 to jede dobre ale kdyz to najedu na jinym pc napr rozlišeni širokouhlé tak se to cely posere nevite nějak muzete mi někdo poradit co z tim?
Lucka1001
Profil
Ještě se chci zeptat, mám udělaný iframe s "průhledným" pozadím ( <iframe src="home.html" width="580" height="700" marginheight="0" marginwidth="0" frameborder="0" allowTransparency="true"></iframe> ) Takže všechny odkazy odkazuju do tohohle iframu. Ale někdo si ho otevírá v novém okně, a to tedy nemá pozadí, ale bílou plochu. Chci se zeptat, jestli nejde nějak nastavit, aby nově otevřená okna měli jednotné pozadí?
Tin
Profil
<možná>
ta stránka, co se otevírá do iframu by musela testovat, zdali je otevřená do rámu, nebo přímo do okna. Pokud do okna -> nastavit pozadí.

představuju si to +- takhle:
<script>
if (frame.parent=frame.top){
document.getElementByTagName('body').style.background = <pozadí>;
}
</script>

</možná>
Replik
Profil *
Ahoj lidi, mám web, který dobře funguje na rozlišení 1024 x 768, ale když mám 800 x 600, tak se mi zobrazuje horizontální posuvník. Tohle bych potřeboval eliminovat. Předpokládám, že procentuální změnou v css ... Ale nevím přesně jak, aby mi to nerozhodilo grafický layout. Pokud jste to někdo dělal, prosím, zkuste mi dát echo. :-) Díky
tiso
Profil
Replik - sú 2 cesty: zúžiť šírku alebo spraviť flexibilný layout...
ppooler
Profil
Např.Já používám rozlišení 800 X 600,- můj monitor sice zvládne i 1024 x 768, ale jen při zobrazovací frekvenci 60 Hz a z toho mě bolí oči. Takhle si můži nastavit frekvenci 70 i víc Hz.
Takže bych zatím ještě doporučoval navrovat layouty i pro takové uživatele jako jsem já, - můj web např. vypadá nejlíp při rozlišení 800x 600 ačkoliv jsem slyšel ,že na LCD to má nějak rozmazaný barvy, či co - ale to už je jiná věc...
Keilew
Profil
ppooler

A je to snad náš problém, že si neumíš pořídit lepší monitor?
Pokud z důvodů loga, headeru či něčeho jiného nemůžete použít flexibilní layout, pak stačí jako nejmenší šířku uvažovat 1kpx. Výjimkou jsou weby, kde nevíte, co s prázdným místem;)
Tin
Profil
A kdo pak má číst kilometr dlouhou řádku? To, že si někdo pořídí širokoúhlej monitor ještě neznamená, že se mu z něj bude dobře číst.
Bubák
Profil
Tin
Tady snad nikdo neříkal, že šířka webu=délka řádku, koukni třeba na www.idnes.cz - nejdelší řádek má něco málo přes 300px.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0