Autor Zpráva
BlackMartin
Profil
Prosím vás jak jde odstranit CRC z rar archívu . Už asi 3 dny stahuju z rapidshare soubor který je rozdělen na více archívů ale při rozbalování mi to vyhodí CRC Error, nevíte jak ho odstranit ??? Děkuju ......
joejoe
Profil *
mel by sis ujasnit co vlastne chces. Jestli chces odstranit CRC nebo chybu CRC?

CRC je tzv. cyclic redundant check. Cesky receno kontrolni soucet, ktery ti ma rict jestli jsou data spravna.

V pripade, ze ti to hlasi chybu, tak to znamena, ze jsou data (=program) poskozena.

Vyresit se to da tak, ze ve WinRARu kliknes na tlacitko "opravit" a ono dopocita jak si to mysli, ze by ty data meli spravne byt. Toto dopocitani samozrejme nejde do nekonecna, takze se muze stat, ze i kdyz to potom nebude hlasit chybu crc, tak proste budou data poskozena.

Predstav si ze bys mel textovy soubor a v nem napsane "Ahoj svete" a data se poskodila a vypadala by "#hoj svete" - v takovem pripade by mozna jeste bylo mozne z kontrolniho souctu dopocitat "A". Kdyz budes mit ale poskozeni vetsi "#hoj #v#t#", tak to proste dopocitat nejde a vyjde ti jeste neco horsiho nez puvodni poskozeni "Xhoj sv#Z#"
BlackMartin
Profil
Boužel , zkoušel jsem opravit v WinRAR a nic a nejde ten CRC odstranit ?
DJ Miky
Profil
BlackMartin
Odstraníš CRC součet a nedostaneš se k datům...
BlackMartin
Profil
Jejda to je malér a neexistuje nějaký specializovaný program na opravu CRC ???
DoubleThink
Profil *
Jejda to je malér a neexistuje nějaký specializovaný program na opravu CRC ???
joejoe ti to vysvětlil jako počítačovému analfabetu.

Já ti to vysvětlím jako malému dítěti.

1) archiv, který jsi stáhl je poškozený
2) to, že je poškozený, se dá zjistit porovnáním s jeho kontrolním součtem (CRC)
3) oprava archivu selhala, tudíž je poškození neopravitelné

Archiv tedy musíš stáhnout znova.
BlackMartin
Profil
Mno ikdyž jsemto stáhl znova tak to furt hází CRC ........... a jako na tu opravuje podle vás nejlepší ten WinRAR ??

joejoe ti to vysvětlil jako počítačovému analfabetu.
Mimochodem já jsem to pochopil ;)

Jenom jsem se slušně zeptal jestli není nějaký specializovaný program na tu opravu ..........

Už jsem našel tento program http://www.studna.cz/5453/systemove-nastroje/utility-pro-udrzbu-a-opra vu-souboru/advanced-rar-repair/
A chci se zeptat jestli mám opravit jen ten první nebo všechny díly ??
Joker
Profil
Mno ikdyž jsemto stáhl znova tak to furt hází CRC
Mohlo dojít k chybě už při nahrávání toho souboru. Potom je to blbý.

Jinak podle CRC se sice část informací dá dopočítat, ale je to spíš detekční než opravný mechanismus a rozhodně nezachrání cokoliv. To je stejné, jako třeba číst poškozenou větu:
To je st?jné, ja?o třeba číst poško?enou větu ... tohle se ještě dá
T???e s?ej????ja?o ??eb???í????oškozen?u???tu ... tohle už ne. A to pořád alespoň vím, na kterých místech ty chyby jsou
klik
Profil *
BlackMartin
Ještě si nepochopil, že to opravit nejde? Ani žádný program neumí domyslet co tam chybí.
DJ Miky
Profil
A chci se zeptat jestli mám opravit jen ten první nebo všechny díly ??

Co takhle to vyzkoušet? Ovšem pochybuji o úspěchu.
BlackMartin
Profil
Hmm boužel zkusil jsem opravit všréchny archívy a furt nic ........ kua 3 dny v pr... háji ..... :(
maxx
Profil *
Ahojky všichni zde,mam ten samý problém s knihovnou rar.Pokaždé když stahuji přes torrenty hru,tak po následném stažení a rozbalování to vyhodí že je to failed.Zkusel jsem stáhnout asi pět her a problém zůstáva,nemůže být chyba někde u mne.DÍKY ZA RADU
Acci
Profil
maxx
Tak si tu hru kup v obchodě a nebudeš mít s ničím problém.
NoRAR
Profil *
Nepoužívejte prostě ten pitomý RAR a je to!
Když mám vícenásobný rar tak to občas taky háže chybu, ale kolikrát jsem jen restartoval PC a už to najednou šlo!!!
Stalo se mi taky, že jsem jeden cca 500MB rar rozbalil OK, vypálil a od té doby se jak originál na HDD tak ten vypálený na CD hlásí jako špatný a vyhazuje CRC error (ovšem pouze u jednoho ze souborů v archivu). Chová se to prostě nepochopitelně...

Podobné problémy se ZIPem jsem nezažil proto RAR považuju za solidní **** :-D
djlj
Profil
Nepoužívejte prostě ten pitomý RAR a je to!
Vzhledem k tomu, že má lepší kompresi, tak mi moc pitomý nepřipadá. Za to, že neumíš opravit archiv, nikdo nemůže.
NoRAR
Profil *
Vzhledem k tomu, že má lepší kompresi, tak mi moc pitomý nepřipadá. Za to, že neumíš opravit archiv, nikdo nemůže.

Kašlu ti na kompresi příteli...já prostě nemám náladu stahovat x-krát tuny MB než to ten slavný RAR konečně dokáže rozbalit...
Nic proti RARu, je to standard nástroj a určitě v globálu dobrý, ale občas mě děsně vytočí jeho CRC hlášky :-)
Joker
Profil
NoRAR
Kvůli tomu určitě stálo za to vyhrabávat dva měsíce staré téma, sice je to mimo téma a tázajícímu to nepomůže, ale jinak dobrý.
Lord Thoran
Profil *
Ahoj všicni,
Mam jen tři slova: Rar repair tool
Takže si ho stáhněte a opravujte si archívy, ale jakmile vám to tam hodí hlášku CRC, TAK TEN SOUBOR PROSTĚ NENÍ V PO58DKU!!!

PS: Když někomu něco budete balit, tak v rozšířených možnostech nastavte 10% CRC a máte velkou pravděpodobnost, že se vám poškozené archívy opraví!!!
djlj
Profil
Lord Thoran
A nebo stačí jen využít tlačítko opravit přímo v programu WinRAR :).
joejoe
Profil *
NoRAR na ja myslim, ze kdyz ti to po restartu pocitace najednou zacalo fungovat, tak to asi nebude WinRARem. Zkus si odvirovat pocitac a potom taky zkontroluj funkcnost hardware - jestli se ti to nahodou neprehriva nebo neco.
majky
Profil *
Vsem jdou hry na pc bez problemu, jen me kdyz instaluju tak mi hry pri instalaci vyhazuji chyby crc, nevite nekdo co stim?
dj koli
Profil
Vsem jdou hry na pc bez problemu, jen me kdyz instaluju tak mi hry pri instalaci vyhazuji chyby crc, nevite nekdo co stim?
MÁM STEJNÝ PROBLÉM KDO VÍ JAK NA TO
Bibou
Profil *
Vsem jdou hry na pc bez problemu, jen me kdyz instaluju tak mi hry pri instalaci vyhazuji chyby crc, nevite nekdo co stim?
Ja mam taky ten problem a uz nevim co stym!! skousel sem snad uz vsechnoa nevim!!!!! tak ze jestly o tym neco nekdo vyte tak prosim porad te my. dekuji
DoubleThink
Profil *
Může to být virus, vadný disk, vadná RAM, vadná CD/DVD mechanika, vadný procesor, vadná deska, či kombinace uvedeného.

Tento google úlovek zamykám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0