Autor Zpráva
spirit
Profil
Dobrý den, mám jeden, snad lehký, dotaz. Lze nějak udělat, aby byla buňka tabulky odkazem?
Mám tabulku, v každé buňce je text,mám nastaveno na buňky hover. Při hoveru se vymění barva textu s barvou pozadí buňky.Šlo by nějak docílit toho, že by se dalo klikat i mimo text ale du stejné buňky a fungovalo to jako odkaz? protože když přejedu jen přes volné místo buňky (ne přes text) změní se pozadí, ale barva textu se mění až po přejetí přes text (protože je to odkaz ..)

Díky moc a nápady ....
tajny spion
Profil
Resil jsem stejny problem a vyresil jsem to az CSS loyautem. Ted ale vim, ze kdyz zadas rozmery bunky, do ni vlozis div (width a height = 100%) s textem, melo by to fachcit. Div samozrejme obalis <a> (odkazem). Skus to, rad bych vedel jestli jsem si vzpomel spravne :)
Senyx
Profil
možná bych zkusil <a href="někam.htm" style="display: block; width: 100%; height: 100%;">blabla</a>, samozřejmě možno styl přesunout do exteráku
Manq
Profil
tajny spion
Možná tak dosáhneš požadovaného efektu, ale je to kravina.
Validátor bude hlásit oblíbenou hlášku.
document type does not allow element "DIV" here; missing one of "APPLET", "OBJECT", "MAP", "IFRAME", "BUTTON" start-tag.
Senyx
Profil
řešení tajného špióna je nevalidní a neelegantní (a taky blbý...) proto prosím tajného špiona, aby si podobná řešení příště nechal pro sebe :P
Senyx
Profil
Manq
byls rychlejší :(
tajny spion
Profil
Senyx
A kdo kouka na validatory? Me to taky psalo ze u align nesmi bejt hodnota center, od ty doby na validatory z vysoka...
Senyx
Profil
tajny spion
na validátor kouká každý dobrý tvůrce webu, což ty rozhodně nejsi, takže jsi nepřekvapil...
nebudu tu psát podrobnosti proč jo a proč ne, to se tu řešilo 100krát
jinak samozřejmě nic se nemá přehánět, ani validace ne, ale když není problém napsat to validně, nevidím důvod proč to tak neudělat...
spirit
Profil
Senyx :

Diky, tohle funfuje ! takový styl by mě vůbec nenapadl .. ještě pořád nemám tolik zkušeností. Budu muset někde pohledat vysvětlení proč to tak jede ... Díky moc
Senyx
Profil
spirit
odkyz je normálně řádkový element "display: block"; z něj udělá blokový a 100% rozměry ho roztáhnou tak, že vyplní celou buňku
Railbot
Profil
tajny spion
Je rozdíl nehnat se za každou cenu za validním kódem jako za svatým grálem a úplně kašlat na specifikace a doporučení. Ty jsi asi ten druhý extrémní případ a to také neni dobře.
tajny spion
Profil
Railbot
Bez toho extrémní... jednou jsem to validoval a stahl jsem to o 20 chyb (z 50) zakze klid :D
Chamurappi
Profil
Reaguji na Senyxe:
řešení tajného špióna je nevalidní a neelegantní (a taky blbý...)
Element <a> je odkaz, element <div> je sémanticky neutrální blok. Z pohledu sémantiky neshledávám na <div>u v <a> nic špatného, ačkoliv v tomto případě jde dosáhnout žádaného efektu samotným <a>.

na validátor kouká každý dobrý tvůrce webu
Na validátor koukají zpravidla začátečníci. Dobrý tvůrce si vystačí s vlastním rozumem.

ale když není problém napsat to validně, nevidím důvod proč to tak neudělat
O tom si promluvíme, až si tu necháš zhodnotit svoji tvorbu :-)
tajny spion
Profil
Chamurappi
Dik... za rozsouzeni.
esemeska
Profil
Každopádně by to šlo udělat elegantněji. Nejlepší by to bylo JavaScriptem, nebojte se ho lidi. Podle statistik ho má vypnutý ani ne 2 % uživatelů, což je malinké množství a jsou to uživatelé především na PDA a mobilech…
Senyx
Profil
Reaguji na Chamurappiho

ad1) z hlediska sémantiky taky neshledávám žádný problém, uvedl jsem že řešení není validní, což je pravda, a neelegantní, čímž jsem myslel zbytečné používání <div>u, možná jsem neměl napsat tu závorku, omlouvám se, nechal jsem se unést...

ad2) souhlasím, ale ani profesionál není neomylný a občas se můžu utnout, validátor ho může upomenout na chybu, nejsem zastáncem zběsilé honby za zelenou obrazovkou W3C, ale myslím si, že nechat si projet web validátoram není rozhodně k zahození

ad3) tvořím weby ve validním XHTML a dočkáš se, svojí tvorbu zde zhodnotit nechám :)
Senyx
Profil
esemeska
nesouhlasím, JavaScriptem by to elegantnější nebylo, vznikl by delší kód, stránka se bude déle loadovat (nepatrně, ale když se to použije víckrát, tak se to nasčítá) a nefungovalo by to právě těm dvěma tebou uvedeným procentům, JavaScript ano, ale ne zde
esemeska
Profil
Senyx
nesouhlasím, JavaScriptem by to elegantnější nebylo, vznikl by delší kód, stránka se bude déle loadovat (nepatrně, ale když se to použije víckrát, tak se to nasčítá) a nefungovalo by to právě těm dvěma tebou uvedeným procentům, JavaScript ano, ale ne zde

Ano, souhlasím. Předtím jsem si v rychlosti špatně přečetl první dotaz. Blokový odkaz je v tomto případě nejlepší.
spirit
Profil
Ještě mám jeden dotaz, nechtěl jsem zakládat nový thread ... Jde o věc, kterou, asi bychměl vědět, ale nevím jak na to ...
dám příklad :


text text text text : jiny text jiny text jiny text
jiny text jiny text jiny text
jiny text jiny text jiny text
jiny text jiny text jiny text



asi chápete co chci... Jak tohoto docílit? Ale nějak aby to pak šlo samo. text obalit do něčeho a jiny text nějak taky nastavit? .. napadlo mě do tabulky, ale ono to pak "text" dá nastřed buňky, která se roztahuje podle "jiny text" ....


edit : po odeslaní, je to rozhozené, takže chci, aby "jiny text" nezasahoval pod "text text" .. dalo by se to třeba divy dvěma, ale ten text nechci nějak rozdělovat ...
esemeska
Profil
Na tohle bych opravdu použil tabulku. Aby se text vertikálně necentroval, nastav v css: td{vertical-align: top;}
spirit
Profil
jo takhle. Díky moc, stále se mám co učit . . . . . .. . . . . .

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0