Autor Zpráva
niCe
Profil
Ahoj. Posílám mail přes mail() v php. Jeden mail na jednu adresu. Jde o potvrzení registrace. Jenže tenhle mail uvízne ve spamové složce některých freemailů (např. tiscali.cz). Vzhledem k důležitosti tohoto mailu je to docela blbé :)

Takže, nevíte prosím někdo, jak poslat ten mail tak, aby nebyl považován za spam? Popř. jak jinak ho poslat. Beru cokoliv.

Předem děkuji za odpověď.
niCe
souki
Profil
Více textu, méně nebezpečných slov, posílat z neblacklistované adresy, ..
djlj
Profil
Taky neposílat v html formátu.
niCe
Profil
djlj
Proč neposílat v html? Nechce se mi věřit, že html mail je automaticky považován za spam.

souki
Mail obsahuje 50-70 slov, je to dost nebo ne?
Co je myšleno nebezpečnými slovy? Alespoň jedno prosím, vůbec jsem to nepochopil :)
V blacklistu ta adresa určitě není

Zatím jsem přišel jen na tiscali, které to zařadí do spamu. Takže buď jsou přisní, nebo to posílám blbě. Tak jako tak, netuším co s tím, pořád.

Pěkný den,
niCe
DJ Miky
Profil
Co je myšleno nebezpečnými slovy?

OEM software, léky na prodloužení života a zlepšení sexuálního života, oznámení o výhře $1.000.000 atd. Stačí si tak nějak proletět složku spam :-).
djlj
Profil
Nechce se mi věřit, že html mail je automaticky považován za spam.
Tak to samozřejmě není. Ale nějaké ty bodíky to taky většinou přičte…
mat
Profil
niCe

pokud se bavíme o posílání emailů z webu, který máš v profilu, může být důvodem, proč ho třeba tiscali hodí do spamu, koncovka .org, někdo buď má nastavený filtr (nebo je to nějaké standardní nastavení na tiscali, nevím, jejich email nepoužívám) tak, aby vše mimo domény .cz končilo ve spamu...

a posílání emailu v html - zrovna včera mě pobavil jeden rádobypodnikatel, provozující nějaký katalog firem - poslal nám email, v němž nám jako registrovaným uživatelům katalogu (taková ta registrace bez nás...) posílá nějaké novinky apod. - chyba byla v malém detailu - text sdělení byl světle šedý na bílém pozadí, čímž chci říct, že byl nečitelný, anžto nebyl vidět... zkrátka a dobře - email v html...
DoubleThink
Profil *
jak poslat ten mail tak, aby nebyl považován za spam?

Tady máš 800 způsobů, jak poslat mail, aby byl považován za spam.
http://spamassassin.apache.org/tests_3_2_x.html
niCe
Profil
DJ Miky
Nikdy bych nevěřil, že mi příchozí spam bude k něčemu dobrý :)

mat
Ano ano, je to z té domény .org. Pokud by tomu tak skutečně bylo, měl by tiscali velmi podivné metody jak rozpoznat spam. Každopádně dělá-li to jen to Tiscali, velmi pravděpodobně bude chyba tam, takže řešení problému nejspíše odložím na dobu neurčitou.
Zase ne každý email v html musí být minus. Já třeba celkovou důvěryhodnost zakládám na schopnosti mého webu zaujmout, k čemuž připojuji i seriozní zpracování tohoto registračního mailu. Nejde mi jen o změnu barvy apod., ale aby celkový vizuální dojem z té zprávy byl stejný jako když se někdo podívá na grafiku na tom webu. Proto tedy takhle. Asi jsem té povahy, že obyčejný text mi přijde opravdu obyčejný, nepoutavý a laciný. Nevím jak na tohle nahlížíte vy. Zkusím schválně založit vlákno na téma html/plain text mail.

DoubleThink
No, to je paráda. Tohle mi zhruba stačí, díky. Nenapadlo mi to hledat takhle negačně :)
To mi také připomělo jeden článek Jak pohřbít své stránky. Je to sice OT, ale tenhle thread je stejně dořešen.

Díky všem za pomoc, pěkný den,
niCe

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0