Autor Zpráva
LukeK
Profil
Právě řeším, jak oslovit větší množství lidí. Nejedná se mi v žádném případě o SPAM.

První email bude informativní, kde bude odkaz na registraci.. klient se zaregistruje a jeho email se již uloží do databáze. Ještě předtím ale musím vyřešit to první odeslání.

A teď k dotazu - jak udělat to, aby se mi nestalo, že budou tyto maily označeny za spam? Jednak providerem nebo příjemcem.

Původně jsem měl za to, že udělám php skript, který to celé odešle - ale právě nevím, jestli to nebude chtít udělat tak, že to pošle celé naráz - bude se jednat okolo 1000 mailů, v tom případě by to označena jako spam asi na 99% bylo, ne?

Takže - bylo by nejlepší tento počet rozdělit na nějaké dávky, ale kolik by těch mailů mělo být v každé? Po 10?
Anebo to udělat tak, že se bude ten email odesílat každému zvlášť?
Je potřeba nechat nějaký interval?
V jakém případě jsou zprávy označeny za spam?

Nechci docílit toho, že odešlu takové velké množství a někdo blokne smtp poskytovateli hostingu :)


Díky za reakci.
bukaj
Profil
Spam to bude i kdybys odesílal každý den jeden e-mail.
Spam = nevyžádaná pošta.
LukeK
Profil
Sorry, ale co je tohle za dementní reakci? Jsi trochu mimo, nemyslíš?

Prosím někoho rozumného, aby se vyjádřil.

Jinak pro bukaje:
- v příspěvku jasně uvádím, že se nebude jednat o spam a věř mi, vím moc dobře co spam je a co není a pro mé účely se o spam nejedná, navíc se bude jednat o zákazníky daného serveru, takže vyjádření se zasíláním bude k dispozici
joe
Profil *
imho je nepodstatne jestli odesles 10 nebo 1000 emailu z jedne adresy. V dnesni dobe spameri obvykle pouzivaji pro odesilani "zavirovane" pocitace, takze kdyz se potom snazis dohledat odkud to prislo, tak je temer nemozne.

BTW bukaj ma imho pravdu: spam je spam at tomu chces rikat jakkoliv. Misto rozesilani emailu bych spis udelal neco jako "bussines blog" a kdo bude chtit tak bude odebirat tyto informace pres RSS.
LukeK
Profil
Trochu si připadám jako Alenka v říši divů :-))

to je tak těžké pochopit, že prostě chci své zákazníky oslovovat prostřednictvím emailů? Pokud je to můj zákazník, tak se nejedná o SPAM, pokud to není ten případ, že si nepřeje posílat tyto informace.

Tak se nechovejte jako tataři a nepište pořád dokola takové nesmysli, že je to stejně spam.

A ne, nechci udělat žádný "bussines blog", děkuji!

Ptám se na email. Je někdo, kdo je ochoten odpovědět?
mat
Profil
sice se tu chováš jako primitiv (třeba to ani jinak neumíš), ale popíšu ti, jak to děláme my - jako eshop nabízíme možnost registrace k odběru newsletteru, jednou týdně pak odesíláme normálně prostřednictvím php skriptu cca 2500-2700 emailů - všechny najednou, zabere to tak 3-4 minuty, žádný problém s tím, že by naše zprávy končily někomu ve spamu nemáme (alespoň podle míry prokliků, podle které lze soudit, kolik lidí si asi newsletter otevřelo).

Jde ale samozřejmě o vyžádané objednané zprávy, navíc s možností odhlášení. Z tvého popisu jsem pochopil, že u tebe o vyžádanou poštu nejde, viz První email bude informativní, kde bude odkaz na registraci.. klient se zaregistruje a jeho email se již uloží do databáze. Ještě předtím ale musím vyřešit to první odeslání. - pokud jde o mě, podobně pojaté obchodní sdělení končí označené jako spam vždy, nemám potřebu někde se registrovat ani klikat na nesmysly typu "pokud nechcete v budoucnu dostávat podobné zprávy, klikněte zde..."
joe
Profil *
to je prave to, ze musis predpokladat, ze nikdo si nepreje dostavat jakoukoliv komercni postu. Tudiz, prvni informativni email bude nutne spam == nevyzadany email. Pokud te udivuje, ze takhle reagujeme, tak pockej co na to reknou tvoji zakaznici.

Vhodna forma oznameni toho, ze se zakaznik muze zaregistrovat pro odber novinek je napriklad vlozeni prislusneho odkazu do podpisu.

To jak se pozna, ze dany email je spam je komplikovana otazka a pouzivaji se pro to ruzne techniky:
- blacklisting - zprava z urcite adresy je vzdy oznacene jako spam
- whitelisting - zprava z urcite adresy neni nikdy oznacene jako spam
- ruzne bodovaci systemy - v emailu se hledaji urcite slova, fraze nebo nejake znaky (jestli je zprava html, obsahuje obrazek, prilohy ), kazda polozka se bodove ohodnoti a body se sectou - pokud je soucet vetsi nez urcite cislo, tak je zprava oznacena jako spam.
- potom se pouzivaji treba baysovske site, ktere se vyznacuji tim, ze uzivatel sam vybere jestli zprava je spam nebo ne. Tohle udela rekneme u 100 emailu a sit se natrenuje a podle podobnosti sama rozpoznava jestli jde o spam nebo ne.

jedine co muzu doporucit, tak pokud mozno pouzivat pole bcc (skryta kopie), aby vsichni vasi zakaznici nedostali emailove adresy odstatnich zakazniku.
LukeK
Profil
Ach jo, já tu opravdu nechci řešit spam. je to tak těžké pochopit? Je sice hezké, že mi tu popisujete, kdo co za spam považuje, ale pletete sem něco, co s tím němá nic společného.

A že se tu chovám jako primitiv? Autor takového výroku by se měl především zamyslet sám nad sebou.

Prostě jsem se na něco zeptal a pokud neznáte odpověď nebo nechcete poradit, jděte dál a nepište sem nějaké blbosti, ohledně toho, co je spam a co není, když tu na to není nikdo zvědavý.

Nechci vám prostě tady popisovat, co hodlám provozovat a jakým způsobem. Tím prvním emailem jsem nemyslel ani tak souhlas ze zasíláním obchodních nabídek, ale spíše mail s tím, aby si tuto doménu zadali do bezpečných příjemců a nějaké info ohledně toho projektu. Samozřejmě, že tam bude něco také o jiných službách serveru, tedy, někdo by to mohl považovat za email obchodního charakteru - proto tam raději dám větu o souhlasu, ať je vše OK. Kdo na to neodpoví, nebude již kontaktován - ovšem to se nemůže prostě stát :) není to zaměřeno na soukromé subjekty, ale spíše státní organizace.
Zkrátka a jednoduše - nejedná se mi o to, co jsme v naší firmě řešili, když jsme chtěli získat souhlas se zasláním obchodních nabídek - NENÍ TO ONO, tak už to opravdu laskavě pochopte.

U poskytovatele hostingu jsem se dozvěděl, že mohu email poslat 1000 lidem naráz (přes Outlook), ale byl jsem varován, že pokud to udělám, tak je obrovská pravděpodobnost, že to nějaká automatická spam ochrana zablokuje.

Celkově jsem hodně zklamanej vašim přístupem, když si uvědomím, že zde reagují častí přispěvatelé a svýma názorama na věc, která je off-topic dávají nějakému nováčkovi najevo, že je to totální lama a jak je blbej - to je od vás opravdu ubohost a ještě největší ubohost je to, když potom mi někdo napíše, že se chovám jako primitiv.

Jedině joe nakonec něco dobrého napsal.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0