Autor Zpráva
vertigo4
Profil *
čau, to jsem opět já... tentokrát mám možná primitivní dotaz: Jak se spustí na stránkách .exe? Jestli ano, mohu na něj odkazovat na můj harddisk, nebo jej musím nahrát na web? Chtěl bych aby přímo na stránce bylo otevřené okno s programem
Railbot
Profil
To nelze. Z pochopitelých bezpečnostních důvodů.
Aleš Janda
Profil
vertigo4
Upřesni, co vlastně přesně chceš.
vertigo4
Profil *
jde o to, že jsem si vytvořil jednoduchou hru v gamemakeru a chtěl bych ji prezentovat na stránce s tím, že bysi ji mohli návštěvníci zahrát rovnou v okně... ta hra není vůbec pamětově náročná, takže to by problém být neměl...
quinux
Profil
vertigo4
Chceš-li jí uvolnit, dej jí ke stažení. Spustit jí nelze.
vertigo4
Profil *
hmm... a náhodou neexistuje nějakej prográmek, co převádí exe do flashe??
vertigo4
Profil *
hmm. a neexistuje náhodou nějakéj prográmek na převod z exe do flashe??
Aleš Janda
Profil
vertigo4
Ne. To jsou dvě tak naprosto rozdílné technologie (dá-li se EXE považovat za technologii), že rozhodně nelze. Prostě to dej ke stažení, nevymýšlej něco, co nejde :-)
vertigo4
Profil *
no... stejně budu hledat další způsoby :))) třeba naleznu novej typ kódu na web aby to šlo spouštět
quinux
Profil
vertigo4
Kdo hledá najde, ale tohle budeš hledat půlku života ;)
Bubák
Profil
Máš na mysli javu, flash..., nebo se pokusíš o kvadraturu kruhu?
sim
Profil *
vertigo4
Ak nájdeš spôsob, ako na stránke "iba tak" spustiť ľubovoľné .exe, kašli na hru a daj sa na cestu vírusov :)
Hugo
Profil
vertigo4

Řešení samozřejmě existuje. Rozjeď vlastní server, ideálně na nějakém MS systému a tam to s trochou dobré vůle spustíš. Příp. by to mohlo jít na *nixovém serveru pomocí emulátoru typu wine a nějakého x-serveru na klientovi. Otázkou je, jestli se ti vynaložené prostředky vrátí.
quinux
Profil
Hugo
To by mě zajímalo jak to potom rozjedeš v prohlížeči a zajistíš, aby to firewall nebo antivir u klienta neodstřelil jako podezřelou aplikaci ;)
llook
Profil
quinux
On asi myslel tak, že by to běželo na serveru a prohlížeč by nějakým způsobem jen zprostředkoval I/O. Možná by šlo udělat VNC klienta jako java applet... ;-)

vertigo4
EXE v prohlížeči nespustíš. Mám ale dojem, že nějaký nadšenec kdysi vyvíjel rozšíření pro Gamemaker, který umožňoval v GM vyrábět Flash animace.
quinux
Profil
llook
No něco na ten způsob mě to taky napadlo, ale to už je jednoduší to předělat do flashe nebo do javy rovnou, než kutit takovou šílenost :-D
vertigo4
Profil *
diky za vaše vzkazy... no já bych to klidně dal do flashe... ale nevím jak ... ale zkusím se poinformovat o tom rozšíření na ten GM. Ale stejně si myslím, že tohle je trochu opomíjená věc na wqebu... mimochodem, na jakém principu tedy fungují internetová rádia, která jsou na stránkách? třeba wmp? to asi spouští se zdaného počítače, nebo jak? vím, že vždy tyhle věcičky na netu s wmp odkazují smozřejmě na microsoft
llook
Profil
Rádia na stránkách většinou fungují podobným způsobem, jako Flash. Rozdíl je ten, že jako přehrávač se nepoužije Flash Player, ale WMP. Ale jsou i rádia, která jako přehrávač používají Flash nebo jiné formáty...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0