Autor Zpráva
vitek
Profil *
Dobry den,
prosim vas nevite jak na to... nikde to nemuzu najit-asi blbe hledam :) proste mam div, rekneme ze se menuje "CONTAINER" (hlavni, ma width:850px, position:relative, margin:auto...) v nem mam div -"HLAVICKA", pod hlavickou mam div "PAGE" a v nem dva divy - samotnej text stranky "STRANKA" vlevo a vpravo "SIDEBAR" - ale mam problem, protoze chci aby byl ten div "SIDEBAR" vzdycky stejne vysokej jako by byl ten div PAGE (pac textu v "SIDEBAR" bude vzdycky min nez textu v tom divu "STRANKA") protoze bych potreboval aby pozadi kery priradim k "SIDEBAR" bylo proste taky az uplne dolu-esi mi rozumite :) asi by to slo vyresit dybych dal to pozadi tomu divu "PAGE" ale to se mi nechce :) nevite nekdo prosim jak je to s prirazovanim height v tomhle pripade? s tim ze ty divy "STRANKA" ma float:left a aboslutni width a "SIDEBAR" ma float:right a tez danou width....

zkousel jsem dat "SIDEBAR" height:100% ale to nefgje

dekuju moc!!!
Str4wberry
Profil
vitku
Popsal jsi to dost špatně. Snad mě jen pošlu na http://css.interval.cz/layouty/ a tam si možná vybereš.
Manq
Profil
vitek
http://wellstyled.com/css-2col-fluid-layout.html

Dáš divu PAGE na pozadí 1px vysoké pozadí a to necháš opakovat po ose y. Viz. link.
vitek
Profil *
tak to zkusim este: moje html vypada takhle:



<div id="container>

<div id="hlavicka"></div>

<div id="page">

<div id="stranka"></div>
<div id="sidebar"></div>

</div>

</div>



s tim ze css je :


container - position:relative, width:850px, margin:auto ... neni zde height!!!
page - tam neni nic, ani height!!!
stranka - float:left, width:650px, neni height!!!
sidebar - float:right, width:200px, background-image:obrazek.png, neni height!!!!


a o co mi jde - v tom sidebar bude jen kalendar a neco malinko informaci, v tom stranka budou novinky atd, proste hafo textu. To znamena ze opravdova vyska toho textu kterej v tom divu stranka bude, bude mnohem vetsi nez opravdova vyska (pouze textu!!!) toho sidebar. me jde o to, ze kdyby tedy vyska stranka byla napriklad 500px (je to priklad, zadnou vysku absolutni tam davat nebudu!!!!) a vyska sidebar byla treba 200px tak se mi ten div (vcetne pozadi!!!) ukonci zhruba v pulce stranka.

snazil jsem se sidebar nastavit
height:100%

ale to nefunguje. nevite nekdo jak (a jestli vubec) se da nastavit to, aby vyska sidebar bez ohledu na mnozstvi textu byla vzdycky stejna jako vyska page??

snad je to ted srozumitenejsi :)
vitek
Profil *
Manq
to me taky napadlo, ale neslo by to udelat aby to pozadi bylo v tom sidebar? protoze bych tomu chtel i tak dat nejake barevne pozadi pro pripad, ze by uzivatel mel vypnute obrazky....

kazdopadne dekuji za radu :)
Manq
Profil
vitek
protoze bych tomu chtel i tak dat nejake barevne pozadi pro pripad, ze by uzivatel mel vypnute obrazky....
Tak to jsem trochu nepobral...

Ne, nešlo by to :-).

Tohle je klasické řešení.
vitek
Profil *
to sem myslel jakoze takhle - ten div stranka bude mit bily pozadi a cerny text, kdezto sidebar bude mit cerne pozadi a bily text, tzn, kdyz nastavim to pozadi cerny do page tak ve chvili, kdy si uzivatel vypne obrazky - pod tim sidebar bude pozadi bily, pismenka bily, tze nebude nic videt.... :/

ale dys to jinak nejde tak co se da delat, ale stejne dekuji, aspon vim, jak se to dela :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0